Камион фургон RENAULT

€ 10.285
Бруто цена
€ 8.500
Нето цена
≈ US$ 9.670
Марка RENAULT
Тип камион фургон
Година на производство 04/2007
Прва регистрација 2007-04
Километража 350000 км
Носивост 6500 кг
Локација Шпанија Sant Celoni (Barcelona)
Датум на објавување дек 07, 2018
Autoline ID PR15459
Каросерија
Лизгачки покрив
Мотор
Марка Renault
Тип линиски
Сила 160 кс (118 kW)
Гориво дизел
Турбо
Број на цилиндри 4
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пружина
Дополнителна опрема
Хидраулична рампа
Марка ZEPRO
Носивост 1000 кг
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации: шпански
VEHICULO DE 6500 KG. DE MASA MAXIMA AUTORIZADA - CARGA UTIL DE 3200 KG.CAJA CON LATERALES FIJOS Y TOLDO CORREDERO- motor sustituido a finales de 2016. motor de 160cv, cambio manual, suspension ballestas. plataforma elevadora vertical De 1000kgs- Embrague nuevo!!!, AIRE ACONDICIONADO , ETC.
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Контакти Montseny trucks Sl
Испрати порака
captcha
Слични огласи