Камиони за превоз стакло

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони за превоз стакло: 23 огласа

камион за превоз стакло MERCEDES-BENZ 1828 AXOR mit KRAN GLASTRANSPORTER
8
€ 29.900 USD ≈ US$ 33.090
Евро Euro 3 Зафатнина V=8.99 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2006-07 Километража 651000 км Сила
Унгарија, SZIGETSZENTMIKLOS
камион за превоз стакло MERCEDES-BENZ Sprinter 413 CDI
16
€ 4.950 USD ≈ US$ 5.478
Евро Euro 3 Зафатнина V=17.74 м³
Година 2003-09 Километража 269157 км Сила 129 кс
Холандија, Drachten
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
камион за превоз стакло IVECO Daily 50C15 Glastransporter Hegla Aufbau **AHK**
15
€ 13.999 USD ≈ US$ 15.493
Евро Euro 5
Година 2013-01 Километража 249000 км Сила 145 кс
Германија, Kranenburg
камион за превоз стакло IVECO Daily 50C15 Glastransporter Hegla Aufbau **AHK**
15
€ 13.999 USD ≈ US$ 15.493
Евро Euro 5
Година 2013-01 Километража 249000 км Сила 145 кс
Германија, Kranenburg
камион за превоз стакло IVECO 65E Eurocargo Glaswagen
8
преговара
Носивост 2950 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пружина
Година 2003-05-20 Километража 184597 км Сила 129 кс
Холандија, Vlissingen
камион за превоз стакло RENAULT MIDLINER 180
10
€ 11.500 USD ≈ US$ 12.727
Евро Euro 2 Суспензија пружина/пружина
Година 1998-01 Километража 205435 км Сила 180 кс
Белгија, Wingene
камион за превоз стакло SCANIA P380 Glas/Wertstoff Recycling Kran 3Kammern
20
€ 46.900 USD ≈ US$ 51.904
Носивост 11850 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=37 м³
Година 2008-07 Километража 124200 км Сила 379 кс
Германија, Sottrum
камион за превоз стакло SCANIA P380 Glas/Wertstoff Recycling Kran 3Kammern
20
€ 46.900 USD ≈ US$ 51.904
Носивост 11850 кг Евро Euro 4 Зафатнина V=37 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2008-07 Километража 124200 км Сила 379 кс
Германија, Sottrum
камион за превоз стакло VOLKSWAGEN Transporter 2.4 D , GLAS TRANSPORTER
16
€ 1.000 USD ≈ US$ 1.107
Носивост 730 кг
Година 1991-02-22 Километража 187471 км Сила 77 кс
Холандија, Susteren
камион за превоз стакло IVECO ML120EL21
4
€ 5.000 USD ≈ US$ 5.534
Година 2005-01 Километража 489100 км Сила
Холандија, Zwolle
камион за превоз стакло MERCEDES-BENZ Vito 111 CDI L2H1 / Glasresteel / Airco / Cruise Control / Glast
24
€ 21.950 USD ≈ US$ 24.292
Носивост 973 кг Евро Euro 6
Година 2017-11-29 Километража 30190 км Сила 116 кс
Холандија, Groningen
камион за превоз стакло MERCEDES-BENZ Axor 1833 L 4x2 Glastransporter mit Heckkran
15
€ 39.900 USD ≈ US$ 44.157
Носивост 7475 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=6.09 м³ Суспензија пневматски/пневматски
Година 2008-04 Километража 285700 км Сила 326 кс
Германија, Bovenden
камион за превоз стакло MAN
6
€ 9.500 USD ≈ US$ 10.514
Суспензија пружина/пружина
Година Километража 205000 км Сила 340 кс
Шпанија, Barcelona
камион за превоз стакло IVECO 80E17 Glas / Glass Transporter
23
€ 4.250 USD ≈ US$ 4.703
Носивост 1390 кг Евро Euro 3 Суспензија пружина/пневматски
Година 2002-10-29 Километража 403122 км Сила 170 кс
Белгија, GISTEL
камион за превоз стакло RENAULT Midlum 220 DXi
18
€ 12.500 USD ≈ US$ 13.834
Евро Euro 5 Зафатнина V=53.85 м³ Суспензија пружина/пневматски
Година 2012-03-16 Километража 367819 км Сила 220 кс
Белгија, Hannut
Омилени : 0 Споредба : 0