Огласот Камион со кука за подигање товар FORD 1833 D е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион со кука за подигање товар MERCEDES-BENZ 2638 K / 6x2 MERCEDES-BENZ 2638 K / 6x2 цена на барање Камион со кука за подигање товар 01/1997 16180 кг Холандија, Weert
камион со кука за подигање товар RENAULT HD 300-27 MJ ZD RENAULT HD 300-27 MJ ZD цена на барање Камион со кука за подигање товар 01/2001 412362 км Холандија, Steenwijk
камион со кука за подигање товар FORD 1833 D
Продадено
камион со кука за подигање товар FORD 1833 D
камион со кука за подигање товар FORD 1833 D слика 2
камион со кука за подигање товар FORD 1833 D слика 3
камион со кука за подигање товар FORD 1833 D слика 4
камион со кука за подигање товар FORD 1833 D слика 5
камион со кука за подигање товар FORD 1833 D слика 6
камион со кука за подигање товар FORD 1833 D слика 7
камион со кука за подигање товар FORD 1833 D слика 8
камион со кука за подигање товар FORD 1833 D слика 9
1/9
Марка FORD
Модел 1833 D
Тип камион со кука за подигање товар
Прва регистрација 2020
Километража 1800 км
Локација Романија Bucuresti
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID YX32521
Опис
Марка на каросерија Hyva
Мотор
Марка Ford
Сила 330 кс (243 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 8974 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 6
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оскина конфигурација 4x2
Сопирачки дискови
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Воздушно перниче
Патен компјутер
Пневматски седишта
Авто радио
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Камион со кука за подигање товар FORD 1833 D

Романски
FORD 1833D
Hyva suprastructure

1st registration: 2020
only 1.800 km
Euro 6

VIN: NMOKKXTP6KLC93555


ENGINE AND GEARBOX
8.974 ccm
Power: 330 PS
Gearbox: Manual
Engine Brake

TIRES AND AXLES:
Tires: 315/80 R 22,5
Axle configuration: 4x2

TANKS:
1 Tank

CABIN:
Day Cab
2 Suspension seat
Without bed
Air conditioning system
Radio
Cab rear wall, without window