Камиони кипер VOLVO од Португалија

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Камиони кипер VOLVO од Португалија: 33 огласа

камион кипер VOLVO FM12 380
14
преговара
Година 2004 Километража 310999 км Сила
Португалија, AGUIM
камион кипер VOLVO FMX 420 CV
10
€ 56.000 USD ≈ US$ 62.866
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Година 2013-12 Километража 180000 км Сила 420 кс
Португалија
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион кипер VOLVO FH 380
12
€ 15.000 USD ≈ US$ 16.839
Евро Euro 1 Суспензија пружина/пружина Начин на истовар двострано
Година 1994-05 Километража 831000 км Сила 380 кс
Португалија
камион кипер VOLVO FL7 260 left hand drive Intercooler TELMA 19 ton manual
36
€ 8.000 USD ≈ US$ 8.981
Носивост 9000 кг Суспензија пружина/пружина Начин на истовар странично
Година 01/1988 Километража 430000 км Сила 260 кс
Португалија
камион кипер VOLVO F10 320 left hand drive Turbo Intercooler 26 ton TD102F engine
41
€ 6.800 USD ≈ US$ 7.634
Носивост 16000 кг Суспензија пружина/пружина Начин на истовар странично
Година 12/1981 Километража 816790 км Сила 320 кс
Португалија
камион кипер VOLVO Dumper articulado Volvo 6x4 A25 / Volvo Articulated Dumper 5350
15
преговара
Година 1991 Километража Сила
Португалија, Rio Maior
камион кипер VOLVO Dumper articulado 5350 6x4 A25 Volvo Articulated dumper A25/5350
13
преговара
Година 1991 Километража Сила
Португалија, Rio Maior
камион кипер VOLVO N7 210 left hand drive Turbo 16 ton volquete 3 way
26
€ 5.700 USD ≈ US$ 6.399
Носивост 7850 кг Суспензија пружина/пружина Начин на истовар тространо
Година 07/1981 Километража 614323 км Сила 210 кс
Португалија
камион кипер VOLVO NL10
8
€ 13.500 USD ≈ US$ 15.155
Суспензија пружина/пружина
Година 1991 Километража 110908 км Сила
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO N7 20
10
€ 7.500 USD ≈ US$ 8.420
Суспензија пружина/пружина Начин на истовар тространо
Година 12/1979 Километража 747200 км Сила
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO N10
8
€ 9.500 USD ≈ US$ 10.665
Суспензија пружина/пружина
Година 03/1988 Километража 952112 км Сила
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO N10
8
€ 11.500 USD ≈ US$ 12.910
Суспензија пружина/пружина
Година 1987 Километража 440876 км Сила
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO N7 20
8
€ 7.500 USD ≈ US$ 8.420
Суспензија пружина/пружина
Година 09/1985 Километража 456886 км Сила
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO FH 460
10
€ 59.500 USD ≈ US$ 66.795
Евро Euro 5
Година 06/2010 Километража 448425 км Сила 460 кс
Португалија, Fátima
камион кипер VOLVO FL6
8
€ 9.000 USD ≈ US$ 10.103
Начин на истовар странично
Година 1998 Километража 420000 км Сила
Португалија, Leiria
Омилени : 0 Споредба : 0