Камион за превоз на дрва Volvo FH 540

Volvo FH 540
24.000 €
Контактирајте го продавачот
Јавете ми се
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 1 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 2 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 3 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 4 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 5 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 6 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 7 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 8 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 9 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 10 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 11 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 12 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 13 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 14 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 15 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 16 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 17 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 18 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 19 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 20 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 21 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 22 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 23 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 24 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 25 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 26 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 27 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 28 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 29 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 30 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 31 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 32 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 33 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 34 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 35 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 36 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 37 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 38 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 39 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 40 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 41 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 42 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 43 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 44 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 45 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 46 - Autoline
Камион за превоз на дрва Volvo FH 540 | Слика 47 - Autoline
Заинтересирани сте за огласот?
Побарај дополнителни фотографии
1/47
24.000 €
Нето цена
29.040 €
Бруто цена
Извести ме кога ќе се смени цената
Марка: Volvo
Модел: FH 540
Година на производство: 2010
Километража: 1.390.768 км
Носивост: 17.180 кг
Нето тежина: 11.830 кг
Вкупна тежина: 29.000 кг
Локација: Литванија Vilnius7488 км to "United States/Columbus"
Датум на објавување: 10.9.2026
Autoline ID: MT51820
Опис
Камион монтирани кран
Мотор
Сила: 551 кс (405 kW)
Оски
Оски: 3
Состојба
Состојба: половни
Дополнителни информации
Боја: бел
Дополнителни услуги

Дополнителни информации — Камион за превоз на дрва Volvo FH 540

Modelis/Model: Volvo FH 540
Metai/Year: 2010
Galia: 375 kW
Bendroji masė: 29 000 kg
Nuosava masė: 11 315 kg
Kranas: Loglift F96S

Video pagal užklausą
Video per request

Dėl daugiau informacijos susisiekite
Contact us for more information
Побарај дополнителни информации
Важно
Описот е даден од продавачот. Ве молиме проверете ги сите детали директно со продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Проверка на продавачот

Ако решите да купите опрема по ниска цена, проверете дали комуницирате со вистинскиот продавач. Дознајте колку што може повеќе информации за сопственикот на опремата. Еден од начините на измама е да се претстави како вистинска компанија. Во сличај на сомнеж, информирајте нѐ за тоа поради дополнителна контрола, преку образецот за повратни информации.

Проверка на цена

Пред да решите да направите купување, внимателно прегледајте неколку продажни понуди за да ја сфатите просечната вредност на избраниот модел на опрема. Ако цената на понудата која ви се допаѓа е многу пониска од таа на слични модели, размислете. Значителна разлика во цена може да укажува на скриени недостатоци или на обид на продавачот да направи измама.

Не купувајте производи чија цена премногу се разликува од просечната цена за слична опрема.

Не давајте согласност на сомнителни залози и плаќање на стоката однапред. Ако се сомневате, не плашете се да ги разјасните деталите, да побарате дополнителни фотографии и документи за опремата, да ја проверите автентичноста на документите, да поставувате прашања.

Сомнително плаќање однапред

Најчест вид измама. Нечесните продавачи може да побараат одредена сума капар за да го „резервираат“ вашето право на купување опрема. Значи, измамниците може да соберат голема сума и да исчезнат и никогаш повеќе да не се појават.

Варијантите на таквата измама може да вклучат:
  • Пренос на плаќањето однапред на картичка
  • Не плаќајте однапред без издавање на документ кој го потврдува процесот на трансфер на пари, ако продавачот во текот на комуникацијата ви станал сомнителен.
  • Пренос на сметка на „доверител“
  • Вакво барање треба да е алармантно, најверојатно комуницирате со измамник.
  • Пренос на сметка на компанија со слично име
  • Внимавајте, измамниците може да се скријат позади добри компании, правејќи мали измени во името. Не пренесувајте средства ако називот на компанијата ви е сомннителен.
  • Замена на сопствени податои во фактурата на вистинската компанија
  • Пред да направите трансфер, проверете дали наведените податоци се точни и дали се однесуваат на наведената компанија.
Откривте измама?
Известете нѐ
Совети за безбедност
Слични огласи
20.500 €
Камион за превоз на дрва
2011
1.100.000 км
Euro 5
Сила 540 кс (397 kW) Гориво дизел Оскина конфигурација 6x4
Литванија, Kaunas
UAB Almanija
Контактирајте го продавачот
23.900 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2016
1.005.966 км
Euro 6
Сила 510 кс (375 kW) Гориво дизел Носивост 12.455 кг Оскина конфигурација 6x2
Литванија, Vilnius
MJAA Trucks
Контактирајте го продавачот
аукција 29.000 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2016
921.449 км
Euro 6
Сила 510 кс (375 kW) Гориво дизел Носивост 13.400 кг Оскина конфигурација 6x4
Литванија, Molėtai
Auction Baltic UAB
Контактирајте го продавачот
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
аукција 15.000 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2013
965.138 км
Euro 5
Сила 510 кс (375 kW) Оскина конфигурација 6x4
Литванија, Kazlų Rūda
Auction Baltic UAB
Контактирајте го продавачот
20.000 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2009
1.215.593 км
Euro 5
Сила 560 кс (412 kW) Гориво дизел Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пружина/пневматски
Литванија, Plungė
UAB VENSVA
Контактирајте го продавачот
64.500 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2013
520.000 км
Оскина конфигурација 6x6
Литванија
Контактирајте го продавачот
21.400 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2008
1.133.351 км
Euro 5
Сила 520 кс (382 kW) Гориво дизел Носивост 12.800 кг Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пружина/пневматски
Романија, Bucharest
Laslo Truck Romania
Контактирајте го продавачот
20.540 € 90.000 PLN
Камион за превоз на дрва
2012
989.225 км
Euro 5
Сила 750 кс (551 kW) Гориво дизел Носивост 17.710 кг Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пневматски/пневматски
Полска
DAARAM Sp. z o.o.
Контактирајте го продавачот
22.950 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2012
887.000 км
Euro 5
Сила 480 кс (353 kW) Гориво дизел Оскина конфигурација 6x4 Суспензија торзиона
Литванија, Utena
RASIGVA, UAB
Контактирајте го продавачот
25.900 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2009
867.000 км
Сила 660 кс (485 kW) Гориво дизел Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пружина/пружина
Франција, HUTTENHEIM
FCE
Контактирајте го продавачот
19.800 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2005
Сила 420 кс (309 kW) Оскина конфигурација 6x2 Суспензија пружина/пневматски
Литванија, Plungė
UAB VENSVA
Контактирајте го продавачот
21.400 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2008
1.133.351 км
Euro 5
Сила 520 кс (382 kW) Гориво дизел Носивост 12.800 кг Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пружина/пневматски
Унгарија, Budapest
Laslo Truck
Контактирајте го продавачот
30.000 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2007
1.600.000 км
Euro 4
Сила 660 кс (485 kW) Гориво дизел Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пружина/пружина
Португалија
Irmãos Ferreira
Контактирајте го продавачот
27.500 €
Камион за превоз на дрва
2014
1.120.000 км
Euro 5
Сила 750 кс (551 kW) Носивост 22.050 кг Оскина конфигурација 8x4 Суспензија пневматски/пневматски
Финска, Jalasjärvi, Etelä-Pohjanmaa
Kauppilan Autohajottamo Oy
Контактирајте го продавачот
22.000 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2013
1.398.199 км
Euro 5
Сила 750 кс (551 kW) Гориво дизел Носивост 14.800 кг Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пружина/пневматски
Полска, Żary
DAARAM Sp. z o.o.
Контактирајте го продавачот
23.960 € 105.000 PLN
Камион за превоз на дрва
2008
603.000 км
Euro 5
Сила 480 кс (353 kW) Гориво дизел Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пружина/пружина
Полска, Biłgoraj
F.H.U MIROSLAW MARGOL
Контактирајте го продавачот
19.900 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2008
1.133.351 км
Euro 5
Сила 520 кс (382 kW) Гориво дизел Носивост 12.800 кг Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пружина/пневматски
Полска, Bralin
P.W. GRIB
Контактирајте го продавачот
23.000 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2014
1.430.348 км
Euro 6
Сила 551 кс (405 kW) Гориво дизел Носивост 29.000 кг Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пневматски/пневматски
Полска, Dąbrowiec
DAARAM Sp. z o.o.
Контактирајте го продавачот
29.900 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2013
1.220.000 км
Euro 5
Сила 750 кс (551 kW) Гориво дизел Носивост 14.020 кг Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пневматски/пневматски
Шведска
Контактирајте го продавачот
36.500 € Без ДДВ
Камион за превоз на дрва
2017
932.000 км
Оскина конфигурација 8x4
Литванија, Šiaulių raj.
Vaidoto Stravinsko įmonė
Контактирајте го продавачот
Други модели во делот "камиони за превоз на дрва Volvo"