Туристички автобус VOLVO HISPANO 9500

€ 58.800
Бруто цена
€ 49.000
Нето цена
≈ US$ 55.380
Контактирајте го продавачот
Марка VOLVO
Модел HISPANO 9500
Тип туристички автобус
Година на производство 07/2010
Прва регистрација 2010-07
Километража 540000 км
Седишта 57
Локација Словенија Grosuplje
Датум на објавување фев 27, 2019
Autoline ID LZ16355
Опис
Багажник 12 м³
Вкупни димензии 12 м × 2.5 м × 3.85 м
Мотор
Марка Volvo
Тип линиски
Сила 385 кс (283 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 9500 cм³
Потрошувачка на гориво 25 л/100км
Евро Euro 5
Менувачи
Марка Volvo
Тип полуавтоматски
Оски
Оски 2
Суспензија пневматски/пневматски
Сопирачки
ABS
EBD
EBS
Ретардер
Ентериер
DVD
TV/Video
Бар
Кујна
Наслони за глава
Тоалет
Појаси за седишта
Фрижидер 2
Микрофон 2
Монитор 2
Индивидуално осветлување
Индивидуално воздушно ладење
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Webasto
Патен компјутер
Клима уред
Контрола на клима
Пневматски седишта
Авто радио CD
Греач на огледало
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Помошни фарови
Фарови за магла
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја син, металик
Дополнителни информации: англиски
VOLVO HISPANO 9500 , 06/2010 , 540.000 km , E5 , AC , dvd, mic, TV, sb , 57 seats ..for sale
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Контакти
Јазици: српски, германски, англиски
+386 41 76 ... Покажи број на телефон Прикажи +386 41 760 480
Ве молиме известете го продавачот дека огласот сте го нашле на Autoline
+386 1 786 ... Покажи број на телефон Прикажи +386 1 786 37 33
Ве молиме известете го продавачот дека огласот сте го нашле на Autoline
Словенија, 1290, Grosuplje, Veliko mlacevo
Локално време на дилерот: 22:19 (CET)
Испрати порака
captcha
Слични огласи