Туристички автобус SETRA 415 GT-HD

€ 84.700
Бруто цена
€ 70.000
Нето цена
≈ US$ 78.820
Марка SETRA
Модел 415 GT-HD
Тип туристички автобус
Година на производство 2008
Километража 870000 км
Седишта 51
Локација Чехија
Датум на објавување јан 22, 2019
Autoline ID BF16441
Мотор
Марка Daimler-Benz
Гориво дизел
Евро Euro 5
Менувачи
Тип AS-Tronic
Ентериер
DVD
TV/Video
Кујна
Наслони за раце
Тоалет
Појаси за седишта
Машина за кафе
Кабина
Авто греач
Клима уред
Пневматски седишта
Авто радио CD, MP-3
Круз контрола (темпомат)
Фарови за магла
Дополнителна опрема
AdBlue резервоар
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја сив
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Контакти
Јазици: англиски
+420 731 3 ... Покажи број на телефон Прикажи +420 731 393 939
Ве молиме известете го продавачот дека огласот сте го нашле на Autoline
+420 731 5 ... Покажи број на телефон Прикажи +420 731 545 483
Ве молиме известете го продавачот дека огласот сте го нашле на Autoline
Чехија,
Локално време на дилерот: 06:59 (CET)
Испрати порака
captcha
Слични огласи