Комбиња CITROEN Jumper

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Комбиња CITROEN Jumper: 90 огласа

комбе фургон CITROEN Jumper 2.2L HDi
25
аукција € 167,90 SEK USD SEK 1.800 ≈ US$ 186
Комбе фургон
Носивост 1060 кг
Година 2007 Километража 248353 км Сила 120 кс
Шведска, Karlstad
ново амбулантно возило CITROEN Jumper
8
€ 57.950 USD ≈ US$ 64.133
Амбулантно возило
Евро Euro 6
Година 2019-07 Километража 500 км Сила
Словенија
патничко комбе CITROEN Jumper 2.8
15
€ 6.300 USD ≈ US$ 6.972
Патничко комбе
Евро Euro 4 Седишта 20
Година 2007-06-06 Километража 180400 км Сила
Бугарија, гр.Харманли
комбе фургон CITROEN Jumper 3.0HPI
17
€ 12.220 BGN USD BGN 23.900 ≈ US$ 13.524
Комбе фургон
Носивост 3500 кг Седишта 3
Година 2015 Километража 218600 км Сила 180 кс
Бугарија, КАРЛОВО
комбе фургон CITROEN Jumper Maxi
16
€ 10.170 BGN USD BGN 19.900 ≈ US$ 11.261
Комбе фургон
Седишта 3
Година 2016 Километража 172000 км Сила
Бугарија, КАРЛОВО
патничко комбе CITROEN Jumper 30 L2H1
15
€ 9.200 USD ≈ US$ 10.182
Патничко комбе
Евро Euro 4
Година 2009-04 Километража 199000 км Сила 120 кс
Чехија, Nové Strašecí
патничко комбе CITROEN JUMPER 3.0 HDI 33M
18
€ 9.100 USD ≈ US$ 10.071
Патничко комбе
Евро Euro 5
Година 2009 Километража Сила
Чехија, VELKÉ MEZIŘÍČÍ
комбе фургон CITROEN JUMPER 2,2HDI/110KW L5H2 / TEMPOMAT / NAVIGATI
15
€ 12.600 USD ≈ US$ 13.944
Комбе фургон
Зафатнина V=14.14 м³ Седишта 3
Година 2016-02 Километража 126496 км Сила 150 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
патничко комбе CITROEN Jumper 2.2HDI / L2H2 / LBW
20
€ 9.000 USD ≈ US$ 9.960
Патничко комбе
Седишта 9
Година 2009-04 Километража 193000 км Сила 120 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
комбе фургон CITROEN Jumper 2.0HDI
19
€ 11.250 USD ≈ US$ 12.450
Комбе фургон
Зафатнина V=8.02 м³ Седишта 3
Година 2016-11 Километража 120490 км Сила 110 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
комбе фургон CITROEN Jumper 2.0HDI/96KW  L4H2 / KLIMA / PARK.ASIST
20
€ 15.750 USD ≈ US$ 17.431
Комбе фургон
Седишта 3
Година 2018-08 Километража 85345 км Сила 131 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
комбе фургон CITROEN Jumper 2.2HDI/96kw L5H3
19
€ 7.500 USD ≈ US$ 8.300
Комбе фургон
Седишта 3
Година 2013-02 Километража 220325 км Сила 131 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
комбе фургон CITROEN JUMPER dodávka do 3,5t
18
€ 8.300 USD ≈ US$ 9.186
Комбе фургон
Евро Euro 5
Година 2015 Километража 431473 км Сила
Чехија, VELKÉ MEZIŘÍČÍ
комбе фургон CITROEN JUMPER dodávka do 3,5t EURO 5
17
€ 7.850 USD ≈ US$ 8.688
Комбе фургон
Носивост 2050 кг Евро Euro 5
Година 2014 Километража Сила
Чехија, VELKÉ MEZIŘÍČÍ
ново комбе фургон CITROEN Jumper 35 L4H2
4
€ 18.680 USD ≈ US$ 20.673
Комбе фургон
Евро Euro 6 Зафатнина V=15 м³ Седишта 3
Година 2017 Километража 100 км Сила 131 кс
Унгарија, Győr
Омилени : 0 Споредба : 0