Автомобили Audi

Резултати од пребарување: 131 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Автомобили Audi: 131 огласа

седан Audi S3 2.0 TFSI QUATTRO
17
12.271,19 € USD ≈ 13.250 US$
Седан
Евро Euro 5
Година 2009 Километража 227000 км Сила 265 кс
Бугарија, Пловдив
хеџбек Audi A1
5
9.900 € USD ≈ 10.690 US$
Хеџбек
Година 2012 Километража 125000 км Сила 89.73 кс
Хрватска, Sveti Ivan Zelina
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
хеџбек Audi A3 20 tdi Sportbeck
7
10 € USD ≈ 10,80 US$
Хеџбек
Година 2012 Километража Сила 140 кс
Хрватска, Sveti Ivan Zelina
купе Audi A7 Competition 3.0TDI
17
29.500 € BGN USD 57.700 BGN ≈ 31.870 US$
Купе
Евро Euro 6
Година 2015 Километража 190000 км Сила 326 кс
Бугарија, КАРЛОВО
караван Audi A4 2.0TDI FACELIFT
11
14.570 € BGN USD 28.500 BGN ≈ 15.740 US$
Караван
Евро Euro 6
Година 2015 Километража 143775 км Сила 190 кс
Бугарија, СИЛИСТРА
караван Audi A6  3.0 TDI quattro
17
22.240 € BGN USD 43.500 BGN ≈ 24.020 US$
Караван
Евро Euro 5
Година 2014 Километража 162376 км Сила 245 кс
Бугарија, СИЛИСТРА
караван Audi A4 S-Line
17
3.323 € BGN USD 6.500 BGN ≈ 3.590 US$
Караван
Година 2007 Километража 180340 км Сила 140 кс
Бугарија, КАРЛОВО
кросоувер Audi SQ5 3.0 TDI plus quattro
8
34.500 € USD ≈ 37.260 US$
Кросоувер
Евро Euro 6
Година 2016 Километража 62383 км Сила 340 кс
Унгарија, Győr
хеџбек Audi A3 Sportback e-tron
16
19.046 € USD ≈ 20.570 US$
Хеџбек
Евро Euro 6
Година 2016 Километража 80000 км Сила 204 кс
Норвешка, Tiller
караван Audi A4 Avant 3.0
10
39.500 € USD ≈ 42.660 US$
Караван
Година 2018-02 Километража 32000 км Сила 218 кс
Австрија, Wolfsbach
седан Audi A8 4.2 TDI  quattro
15
32.139 € USD ≈ 34.710 US$
Седан
Евро Euro 6 Седишта 5
Година 2014-10 Километража 134896 км Сила 385 кс
Чехија, Highway D11, EXIT25
караван Audi A6 Allroad 4.2 FSI/V8 Quattro / automatik/ xenon
20
11.900 € USD ≈ 12.850 US$
Караван
Седишта 5
Година 2007-01 Километража 169020 км Сила 349 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
караван Audi A6 Avant 2.5TDI / LEDER/ XENON / AUTOMATIK
18
2.200 € USD ≈ 2.376 US$
Караван
Седишта 5
Година 2001 Километража 398980 км Сила 155 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
караван Audi A4 Avant 3.0TDI/176kw /quattro / auto.klima
20
10.350 € USD ≈ 11.180 US$
Караван
Седишта 5
Година 2012-01 Километража 130160 км Сила 239 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
теренец Audi Q5 2.0TDI/125kw quattro / tempomat/ xenon/ ČR
19
11.750 € USD ≈ 12.690 US$
Теренец
Седишта 5
Година 2011-03 Километража 286390 км Сила 170 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 131 огласа
Прикажи
Претплати се