Можеби ќе ве интересира
Затвори
MERCEDES-BENZ 2545 2545
MERCEDES-BENZ 2545 2545
19.274 €
MERCEDES-BENZ ACTROS 2545 STREAMSPACE EURO 6 6X2 TRACTOR UNIT 2015 MX15 EGU
MERCEDES-BENZ ACTROS 2545 STREAMSPACE EURO 6 6X2 TRACTOR UNIT 2015 MX15 EGU
20.440 €
MERCEDES-BENZ 2545 2545
MERCEDES-BENZ 2545 2545
18.741 €
MERCEDES-BENZ ACTROS 2545
MERCEDES-BENZ ACTROS 2545
17.510 €
MERCEDES-BENZ ACTROS 2545
MERCEDES-BENZ ACTROS 2545
17.510 €
MERCEDES-BENZ ACTROS 2545
MERCEDES-BENZ ACTROS 2545
17.280 €

Камион влекач MERCEDES-BENZ Actros 2448

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/9
PDF
17.500 €
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел Actros 2448
Тип камион влекач
Година на производство 06/2015
Километража 83000 км
Носивост 22300 кг
Нето тежина 7500 кг
Вкупна тежина 29800 кг
Локација Обединето Кралство Middletown
Датум на објавување сеп 01, 2021
Autoline ID GE26650
Опис
Вкупни димензии 3.9 м × 2.4 м × 3.1 м
Висина на петто тркало 1200 мм
Резервоар за гориво 2 единици
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Марка Mercedes Benz
Сила 450 кс (331 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Број на цилиндри 6
Број на вентили 16
Евро Euro 5
Менувачи
Тип автоматски
Број на преноси 16
Оски
Оски 1
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пневматски/пневматски
Големина на гуми 315/70
Состојба на гумите 70 % / 9 мм
Сопирачки дискови
Кабина
Тип Commander
Десен волан
Место за спиење 2
Хидрауличен серво управувач
Авто греач
Воздушно перниче
Имобилизатор
Клима уред
Контрола на клима
Пневматски седишта
Авто радио CD
Греач на огледало
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Алармен систем
Централна брава
Ограничувач на брзина
Помошни фарови
Сончев покрив
Прилагодувач на зрак на фарови
Сигнални сирени
Спојлери
Фарови за магла
Штитник од сонце
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел
Дополнителни информации
Англиски
Very Clean Truck inside and outside, with a nice spacious cab and comfortable seats.
Great Tyre's all around and two fuel tanks.
Great Running engine.
Truck Fully Serviced
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
камион влекач MERCEDES-BENZ 2545 2545 MERCEDES-BENZ 2545 2545 19.274 € Камион влекач 2014 689999 км Обединето Кралство, Rotherham
камион влекач MERCEDES-BENZ 2545 2545 MERCEDES-BENZ 2545 2545 18.741 € Камион влекач 2014 450 кс Обединето Кралство, Rotherham