Огласот Камион влекач DAF XF 106 480 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион влекач DAF FT XF430 DAF FT XF430 63.300 € Камион влекач 2018-07-03 495032 км Германија, Frechen
камион влекач DAF XF 480 FT SSC DAF XF 480 FT SSC 71.280 € Камион влекач 2018-06 397542 км Германија, Zimmern o.R.
камион влекач DAF XF 106 480
Продадено
1/9
Цена:
на барање
Марка DAF
Модел XF 106 480
Тип камион влекач
Година на производство 2019
Километража 253255 км
Локација Германија Bremen
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID QV27832
Опис
Резервоар за гориво 2 единици
Каросерија
Резервно тркало
Кутија за алат
Мотор
Сила 480 кс (353 kW)
Гориво дизел
Евро Euro 6
Менувачи
Тип AS-Tronic
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пневматски
Сопирачки
ABD
ABS
Brakematic
DEB
VEB
EBD
EBS
Telma
Интрадер
Моторна сопирачка
Ретардер
Хидраулични уреди за сопирање со складирана енергија
Кабина
Тип SuperSpace
Место за спиење 3
Хидрауличен серво управувач
Токи-воки
Авто греач Luchthoorns
Воздушно перниче
Патен компјутер
Имобилизатор
Клима уред
Контрола на клима
Навигација
Пневматски седишта
Греач за седишта
Мобилен телефон
Авто радио CD, MP-3, CD-changer
Греач на огледало
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Алармен систем
Централна брава
Ограничувач на брзина
L-пакет
Помошни фарови
Сончев покрив
Прилагодувач на зрак на фарови
Сигнални сирени
Спојлери
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
PTO
Блокада на диференцијал
Алуминиумски фелни
Централно подмачкување
Хидраулики
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја црн
Дополнителни информации
Германски
Please call +49 176 52987213
Камиони влекачи DAF
Резултати од пребарување: 3045 огласа
Прикажи
Претплати се