Пумпи за бетон SCHWING

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Пумпи за бетон SCHWING: 27 огласа

пумпа за бетон SCHWING 2017 MODEL 43 METER SCHWİNG 2016 MODEL 4140 MERCEDES
7
€ 275.000 USD ≈ US$ 313.170
Евро Euro 5 Марка на пумпа за бетон Schwing Модел 2017 MODEL 43 METER SCHWİNG Висина на подигање на бетон 43 м Број на делови на пумпа за бетон 5 Резервоар за вода 450 л Притисок 450 бар Капацитет 450 m3/ч Тип на кабина ClassicSpace
Година 04/2017 Километража 52805 км Сила 400 кс
Турција
пумпа за бетон SCHWING 2017 MODEL 43 METRE SCHWING BETON POMPASI
5
€ 277.500 USD ≈ US$ 316.017
Марка на пумпа за бетон Schwing Модел 2016 Висина на подигање на бетон 43 м Број на делови на пумпа за бетон 5 Резервоар за вода 450 л Притисок 600 бар Капацитет 90 m3/ч Тип на кабина ClassicSpace
Година 07/2017 Километража 57000 км Сила
Турција
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
пумпа за бетон SCHWING 2016 MODEL 43 METER SCHWING CONCRETE PUMP
5
€ 235.000 USD ≈ US$ 267.618
Евро Euro 5 Суспензија хидраулично Марка на пумпа за бетон Schwing Модел 2016 Висина на подигање на бетон 43 м Број на делови на пумпа за бетон 5 Резервоар за вода 350 л Притисок 350 бар Капацитет 350 m3/ч Тип на кабина ClassicSpace
Година 06/2016 Километража 337500 км Сила 4140 кс
Турција
пумпа за бетон SCHWING 32 M 4 ARM
8
€ 16.500 USD ≈ US$ 18.790
Марка на пумпа за бетон Schwing Висина на подигање на бетон 32 м Број на делови на пумпа за бетон 4
Година 03/1989 Километража Сила
Грција, Aspropirgos
пумпа за бетон SCHWING 31m. FOR SPARE PARTS
5
€ 10.000 USD ≈ US$ 11.388
Марка на пумпа за бетон Schwing Модел 31Μ.
Година 1980 Километража Сила
Грција, THESSALONIKI
пумпа за бетон SCHWING 31m FOR SPARE PARTS
3
€ 10.000 USD ≈ US$ 11.388
Марка на пумпа за бетон Schwing Модел 31m
Година 1979 Километража Сила
Грција, THESSALONIKI
пумпа за бетон SCHWING 30m. FOR SPARE PARTS
3
€ 9.000 USD ≈ US$ 10.249
Година 1978 Километража Сила
Грција, THESSALONIKI
пумпа за бетон SCHWING 1994
6
€ 27.800 USD ≈ US$ 31.659
Евро Euro 1 Марка на пумпа за бетон Schwing Модел 1996 Висина на подигање на бетон 34 м Број на делови на пумпа за бетон 4
Година 11/1994 Километража Сила 310 кс
Турција, ANKARA
пумпа за бетон SCHWING S36
25
€ 120.000 USD ≈ US$ 136.656
Евро Euro 4 Суспензија пружина/пружина Марка на пумпа за бетон Schwing Модел SX 36 2011 Висина на подигање на бетон 36 м Број на делови на пумпа за бетон 4 Резервоар за вода 1000 л Притисок 85 бар Капацитет 160 m3/ч Тип на кабина ClassicSpace
Година 04/2011 Километража 117000 км Сила 400 кс
Турција, Balıkesir
пумпа за бетон SCHWING  BP 550 HD
6
€ 24.500 USD ≈ US$ 27.901
Година 1987 Километража 1 км Сила
Бугарија, Plovdiv
пумпа за бетон SCHWING 1520
4
€ 30.730 GBP USD £ 27.500 ≈ US$ 34.997
Марка на пумпа за бетон Schwing Висина на подигање на бетон 16 м
Година 1999 Километража Сила
Обединето Кралство, Middlesborough
пумпа за бетон SCHWING SP2800 (ID-19177)
12
преговара
Година 2015 Километража 758 м/ч Сила
Обединети Арапски Емирати, SHARJAH, P.O. BOX 37
пумпа за бетон SCHWING / Mercedes Atego
5
€ 59.370 GBP USD £ 53.125 ≈ US$ 67.608
Година 1999 Километража 3500 м/ч Сила
Обединето Кралство, Middlesborough
пумпа за бетон SCHWING SP2800 (ID-19176)
12
преговара
Капацитет 101 m3/ч
Година 2015 Километража 2124 м/ч Сила
Обединети Арапски Емирати, SHARJAH, P.O. BOX 37
пумпа за бетон SCHWING SP2800 (ID-19175)
12
преговара
Година 2015 Километража 529 м/ч Сила
Обединети Арапски Емирати, SHARJAH, P.O. BOX 37
Омилени : 0 Споредба : 0