Земјоделски машини KVERNELAND

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Земјоделски машини KVERNELAND: 528 огласа

реверзибилен плуг KVERNELAND ES 80
14
аукција € 4.759 SEK USD SEK 51.000 ≈ US$ 5.266
Реверзибилен плуг
Година Километража Сила
Шведска, Karlstad
диск брана KVERNELAND Tallriksharv
7
аукција € 279,90 SEK USD SEK 3.000 ≈ US$ 310
Диск брана
Година Километража Сила
Шведска, Karlstad
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
комбинирана сеалка KVERNELAND MSC 400
3
€ 32.800 USD ≈ US$ 36.293
Комбинирана сеалка
Година 2007 Километража Сила
Словачка, Rimavská Sobota
нови влечена прскалка KVERNELAND iXtrack C 40
7
€ 62.500 USD ≈ US$ 69.156
Влечена прскалка
Година 2016 Километража Сила
Бугарија, София
нови самоодна прскалка KVERNELAND IXdrive5240
12
€ 242.000 USD ≈ US$ 267.773
Самоодна прскалка
Година 2018 Километража Сила 240 кс
Бугарија, София
нови самоодна прскалка KVERNELAND IXdrive 4180
2
€ 222.000 USD ≈ US$ 245.643
Самоодна прскалка
Година 2018 Километража Сила 173 кс
Бугарија, София
плуг KVERNELAND HP  Strenglegger plog
9
аукција аукција
Плуг
Година Километража Сила
Норвешка, Lillehammer
механичка сеалка KVERNELAND Stokkland
14
аукција аукција
Механичка сеалка
Година 1974 Километража Сила
Норвешка, Lillehammer
култиватор KVERNELAND CLC Stoppelgrubber
8
€ 10.000 USD ≈ US$ 11.065
Култиватор
Година 2017-08-08 Километража Сила
Австрија, At-86479 Aichen
пневматска прецизна сеалка KVERNELAND Optima HD
9
€ 13.000 USD ≈ US$ 14.384
Пневматска прецизна сеалка
Година 2012 Километража Сила
Чехија, Chomutov
обвиткувач на округли бали KVERNELAND SILAWRAP UN 7512
8
€ 3.900 USD ≈ US$ 4.315
Обвиткувач на округли бали
Година Километража Сила
Австрија, Kalsdorf
плуг KVERNELAND ES-85/200
7
€ 20.990 USD ≈ US$ 23.225
Плуг
Година 2017 Километража Сила
Австрија, Zwettl
пневматска прецизна сеалка KVERNELAND Optima 6-reihig
4
€ 9.000 USD ≈ US$ 9.958
Пневматска прецизна сеалка
Година 2001 Километража 420 м/ч Сила
Австрија, Wolfsbach
сенопревртувач KVERNELAND 8076
10
€ 4.000 USD ≈ US$ 4.426
Сенопревртувач
Година 2004 Километража Сила
Луксембург, Noerdange
реверзибилен плуг KVERNELAND RN 115 19 6 fejes félig-függesztett eke
8
€ 7.152 HUF USD HUF 2.350.000 ≈ US$ 7.914
Реверзибилен плуг
Година 1998 Километража Сила
Унгарија, Kecskemét
Омилени : 0 Споредба : 0