Туристички автобус VDL BOVA Futura FHD 127-365 - EURO5

€ 63.498,73
Бруто цена
€ 49.999
Нето цена
≈ US$ 56.884
Марка VDL BOVA
Тип туристички автобус
Година на производство 03/2009
Километража 649321 км
Седишта 55
Локација Унгарија Budapest
Датум на објавување ное 30, 2018
Autoline ID TE17086
Опис
Резервоар за гориво 2 единици, 720 л
Каросерија
Резервно тркало
Кутија за алат
Носач на резервно тркало
Мотор
Марка DAF
Тип линиски
Сила 365 кс (268 kW)
Гориво дизел
Турбо
Потрошувачка на гориво 22 л/100км
Број на цилиндри 6
Евро Euro 5
Менувачи
Тип AS-Tronic
Број на преноси 12
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пневматски/пневматски
Состојба на гумите 80 %
Сопирачки дискови
Сопирачки
ABS
EBS
Интрадер
Моторна сопирачка
Ентериер
DVD
TV/Video
Излез во случај на опасност
Седиште за водичот
Панорамски прозори
Тоалет
Појаси за седишта
Фрижидер
Микрофон
Монитор 2
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Webasto
Патен компјутер
Клима уред
Контрола на клима
Греач за седишта
Авто радио
Греач на огледало
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Помошни фарови
Фарови за магла
Состојба
Состојба половни
Технички преглед 2019-11-15
Опис
Боја сив, металик
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Контакти
+36 30 ... Покажи број на телефон Прикажи +36 30 604 5111
Унгарија, Централна Унгарија, Budapest, Clark Ádám tér, 1, 1013
Локално време на дилерот: 02:12 (CET)
Испрати порака
captcha
Слични огласи