Филтри -

Специјални камиони RENAULT од Франција

Резултати од пребарување: 9 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер

Специјални камиони RENAULT од Франција: 9 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
камион за транспорт на возила RENAULT S130.09 PORTE-VOITURE / MATERIEL
21
Контактирајте го продавачот
4.800 € Без ДДВ
Камион за транспорт на возила
Носивост 4810 кг Суспензија пружина/пружина Број на автомобили 1 Модел Plateau fixe à rampes manuelles + TREUIL
Година 05/1985 Километража 322000 км Сила 130 кс
Франција, SAINT MAUR
камион за транспорт на возила RENAULT PREMIUM Ensemble Routier 460DXI 4x2 Sleeper
6
Контактирајте го продавачот
аукција аукција
Камион за транспорт на возила
Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски
Година 2010 Километража 812021 км Сила
Франција, Saint Aubin sur Gaillon
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
камион за транспорт на возила RENAULT Premium 270
6
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион за транспорт на возила
Носивост 15400 кг Евро Euro 3 Суспензија пневматски/пневматски
Година 07/2002 Километража 329055 км Сила 270 кс
Франција, Bourron Marlotte
камион за транспорт на возила RENAULT 460 DXI
32
Контактирајте го продавачот
73.500 € Без ДДВ
Камион за транспорт на возила
Носивост 19000 кг Евро Euro 5 Суспензија пневматски/пневматски Број на автомобили 5 Марка на каросерија Rolfo Модел Porte 5 voitures spécial épaves
Година 04/2012 Километража 681000 км Сила 350 кс
Франција, Montmorency
камион за шлепување RENAULT Midliner S120.07/A DEPANNAGE
21
Контактирајте го продавачот
11.700 € Без ДДВ
Камион за шлепување
Носивост 1960 кг Суспензија пружина/пружина Модел Basculant-coulissant + Treuil
Година 07/1991 Километража 382000 км Сила 111 кс
Франција, SAINT MAUR
камион за транспорт на возила RENAULT MAGNUM 400 4x2 Sleeper
38
Контактирајте го продавачот
аукција аукција
Камион за транспорт на возила
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2005 Километража 954886 км Сила
Франција, Saint Aubin sur Gaillon
оштетен камион за превоз на животни RENAULT PREMIUM 460
20
Контактирајте го продавачот
12.500 €
Камион за превоз на животни
Година 03/2010 Километража 725100 км Сила 460 кс
Франција, HUTTENHEIM
оштетен камион за шлепување RENAULT Gamme D
15
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Камион за шлепување
Евро Euro 6
Година 07/2020 Километража 18576 км Сила 286 кс
Франција, Arc sur Tille
камион за шлепување RENAULT MIDLINER S150
17
Контактирајте го продавачот
11.500 € Без ДДВ
Камион за шлепување
Носивост 3270 кг Суспензија пружина/пневматски
Година 05/2001 Километража 285000 км Сила 150 кс
Франција, HUTTENHEIM
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 9 огласа
Прикажи
Претплати се