Железнички багер SCHAEFF MHB 230

PDF
Цена:
на барање
Контактирајте го продавачот
Марка SCHAEFF
Модел MHB 230
Тип железнички багер
Година на производство 2000
Работни часови 9200 м/ч
Нето тежина 17500 кг
Локација Холандија Barneveld
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID GU15200
PDF
Мотор
Марка Deutz
Тип линиски
Гориво дизел
Турбо
Број на цилиндри 4
Оски
Оски 2
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Дополнителна опрема
Композитна стрела
Систем за брза замена
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја жолт
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи