Уривање багер HITACHI ZX460

PDF
199.000 €
Бруто цена, ДДВ – 18%
≈ 219.400 US$
168.644,07 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка HITACHI
Модел ZX460
Тип уривање багер
Година на производство 06/2007
Работни часови 7600 м/ч
Нето тежина 63000 кг
Дофат на стрела 25 м
Висина на подигање 27 м
Локација Русија Санкт-петербург
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID DX16674
PDF
Опис
Вкупни димензии 17 м × 4 м × 4 м
Капацитет на лопата 3 м³
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Гориво дизел
Кабина
Токи-воки
Авто греач
Патен компјутер
Клима уред
Контрола на клима
GPS
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио
Греач на огледало
Помошни фарови
Сончев покрив
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Хидрауличен чекан
Хидраулични ножици
Грајфер за багер
Лопата
Композитна стрела
Хидраулика за хидрочекан
Хидраулика за грајфер
Систем за брза замена
Потребна ви е испорака? Пресметајте ја цената на достава до вашата земја
Состојба
Состојба половни
Оригинална боја
Опис
Боја портокалов
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи