Туристички автобус VOLVO HISPANO 9500

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/11
PDF
17.500 €
Нето цена
21.000 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка VOLVO
Модел HISPANO 9500
Тип туристички автобус
Година на производство 07/2010
Прва регистрација 2010-07
Километража 600000 км
Седишта 57
Локација Словенија Grosuplje
Датум на објавување вчера
Autoline ID LZ16355
Опис
Багажник 12 м³
Вкупни димензии 12 м × 2.5 м × 3.85 м
Резервоар за гориво 500 л
Мотор
Марка Volvo
Тип линиски
Сила 385 кс (283 kW)
Гориво дизел
Турбо
Зафатнина 9500 cм³
Потрошувачка на гориво 25 л/100км
Евро Euro 5
Менувачи
Марка Volvo
Тип полуавтоматски
Оски
Оски 2
Суспензија пневматски/пневматски
Сопирачки
ABS
EBD
EBS
Ретардер
Ентериер
DVD
TV/Video
Бар
Кујна
Наслони за глава
Тоалет
Појаси за седишта
Фрижидер 2
Микрофон 2
Монитор 2
Индивидуално осветлување
Индивидуално воздушно ладење
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Webasto
Патен компјутер
Клима уред
Контрола на клима
Пневматски седишта
Авто радио CD
Греач на огледало
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Помошни фарови
Фарови за магла
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја син, металик
Дополнителни информации
Англиски
VOLVO HISPANO 9500 , 06/2010 , 540.000 km , E5 , AC , dvd, mic, TV, sb , 57 seats ..for sale
VOLVO 9500 HISPANO , 365 Ps, 57+1+1 setas, AC, 600.000 km excellent working condition
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
туристички автобус VOLVO 8700S VOLVO 8700S 20.500 € Туристички автобус 2010-04 937698 км Данска, Christiansfeld
туристички автобус VOLVO B9R Axial Berkof VOLVO B9R Axial Berkof 39.900 € Туристички автобус 2010-06 602700 км Естонија, Tallinn
туристички автобус VOLVO 9900 VOLVO 9900 25.000 € Туристички автобус 2009 840194 км Хрватска, Jalkovec
туристички автобус VOLVO 9700 hd b12b VOLVO 9700 hd b12b 45.000 € Туристички автобус 11/2009 580000 км Франција, ORLEANS
туристички автобус VOLVO B12 VOLVO B12 34.000 € Туристички автобус 2011-08 879649 км Данска, Christiansfeld
туристички автобус VOLVO B12B R8 VOLVO B12B R8 49.999 € Туристички автобус 03/2008 633638 км Естонија, Nurme