Туристички автобус SETRA HDH417

PDF
54.000 €
Нето цена
≈ 58.540 US$
64.260 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка SETRA
Модел HDH417
Тип туристички автобус
Година на производство 09/2003
Прва регистрација 2003-10-10
Седишта 61+2
Вкупна тежина 24000 кг
Нето тежина 17100 кг
Локација Романија Galati
Датум на објавување денеска
Autoline ID NV16111
PDF
Опис
Багажник 18 м³
Вкупни димензии 13.85 м × 2.55 м × 3.9 м
Резервоар за гориво 2 единици, 600 л (300 л + 300 л)
Каросерија
Резервно тркало
Кутија за алат
Носач на резервно тркало
Мотор
Марка Mercedes Benz
Тип V-облик
Сила 520 кс (382 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Зафатнина 15928 cм³
Потрошувачка на гориво 28 л/100км
Број на цилиндри 8
Евро Euro 3
Филтер за дизел честички
EEV
Менувачи
Марка Mercedes-Benz
Тип рачен
Број на преноси 6
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x2
Суспензија пневматски/пневматски
Дупли тркала
Сопирачки
ABS
EBS
Моторна сопирачка
Ретардер
Хидраулични уреди за сопирање со складирана енергија
Ентериер
DVD
TV/Video
Излез во случај на опасност
Бар
Кујна
Седиште за водичот
Меки седишта
Панорамски прозори
Наслони за глава
Наслони за раце
Прилагодливи седишта
Појаси за седишта
Масички
Електричен сончев покрив 2
Фрижидер 2
Микрофон
Монитор 3
Машина за кафе
Индивидуално осветлување
Индивидуално воздушно ладење
Потребна ви е испорака? Пресметајте ја цената на достава до вашата земја
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Токи-воки
Авто греач Webasto
Патен компјутер
Клима уред
Контрола на клима
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио CD, MP-3, CD-changer
Греач на огледало
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Помошни фарови
Сончев покрив
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Алуминиумски фелни
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел, металик
Дополнителни информации: Романски
Reparatie capitala mecanica + interior si exterior in valoare de 62.000 euro efectuate in 2017
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
captcha
Слични огласи