Туристички автобус NEOPLAN EUROLINER N 316

PDF
11.000 €
Нето цена
≈ 12.460 US$
13.750 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка NEOPLAN
Модел EUROLINER N 316
Тип туристички автобус
Прва регистрација 2002-03
Километража 1131241 км
Седишта 51
Локација Данска Christiansfeld
Датум на објавување јун 26, 2020
Каталошки број на продавачот 10103
PDF
Мотор
Сила 354 кс (260 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 11946 cм³
Евро Euro 3
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 2
Сопирачки
ABS
Интрадер
Ретардер
Ентериер
DVD
Наслони за раце
Тоалет
Масички
Индивидуално осветлување
Кабина
Авто греач
Клима уред
Авто радио CD
Фрижидер
Сончев покрив
Дополнителна опрема
ASR
Затемнети стакла
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја темно син
Дополнителни информации: Англиски
Climatisation: A/C (man.)
Places: 49+1+1
Sleeping compartment
Double windows
Rack for hand luggage
Chassis / Undercarriage: Luggagge compartment
2-axles bus
Increase / decrease
Seats: Adjustable seats
Sliding to the side seats
Magazinenet
Footrests
Heating and ventilation: Individual air vents
Other: Sliding door
Km Stand laut Tacho / Milage acc. to speedometer / Przebieg spisany z licznika pojazdu / Km stand afaest pa speedometer
Wir sprechen Deutsch / We speak English / Mówimy po polsku / Vi taler dansk
Driver's sleeping compartment
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи