Можеби ќе ве интересира
Затвори
MERCEDES-BENZ TOURISMO RHD-L
MERCEDES-BENZ TOURISMO RHD-L
79.000 €
MERCEDES-BENZ Torino
MERCEDES-BENZ Torino
79.000 €
MERCEDES-BENZ TRAVEGO RHD-L OM 457 LA./V16, RETARDER
MERCEDES-BENZ TRAVEGO RHD-L OM 457 LA./V16, RETARDER
94.100 €
MERCEDES-BENZ TOURISMO RHD
MERCEDES-BENZ TOURISMO RHD
63.200 €
MERCEDES-BENZ TOURISMO RHD
MERCEDES-BENZ TOURISMO RHD
68.500 €
MERCEDES-BENZ TOURISMO RHD
MERCEDES-BENZ TOURISMO RHD
97.000 €

Туристички автобус MERCEDES-BENZ Tourismo L 17 RHD

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/17
PDF
73.553 €
Нето цена
88.999,13 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел Tourismo L 17 RHD
Тип туристички автобус
Година на производство 02/2013
Прва регистрација 2013-03-08
Километража 617220 км
Седишта 59+3
Нето тежина 15839 кг
Вкупна тежина 27000 кг
Локација Чехија
Датум на објавување сеп 21, 2021
Autoline ID QG25156
Опис
Број на врати 2
Вкупни димензии 13.99 м × 2.55 м × 3.65 м
Резервоар за гориво 2 единици, 650 л (450 л + 200 л)
Каросерија
Резервно тркало
Мотор
Марка Mercedes Benz
Тип линиски
Сила 429 кс (315 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 11967 cм³
Број на цилиндри 8
Евро Euro 5
Филтер за дизел честички
Менувачи
Марка Mercedes-Benz
Тип автоматски
Број на преноси 8
Оски
Марка MERCEDES
Оски 3
Оскина конфигурација 6x2
Суспензија пневматски/пневматски
Меѓуоскино растојание 7110 мм
Големина на гуми 295/80 R 22.5
Сопирачки дискови
Предна оска 1
Големина на гуми 295/80 R 22.5
Состојба на гумите 80 %
Сопирачки диск
Втора оска 1
Големина на гуми 295/80 R 22.5
Состојба на гумите 70 %
Сопирачки диск
Задна оска 1
Големина на гуми 295/80 R 22.5
Состојба на гумите 65 %
Сопирачки диск
Сопирачки
ABS
Ретардер
Ентериер
DVD
TV/Video
Кујна
Седиште за водичот
Меки седишта
Наслони за раце
Прилагодливи седишта
Тоалет
Појаси за седишта
Масички
Електричен сончев покрив 2
Фрижидер 2
Микрофон 2
Монитор 2
Индивидуално осветлување
Индивидуално воздушно ладење
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто греач
Патен компјутер
Клима уред
Контрола на клима
Греач за седишта
Авто радио CD, MP-3, CD-changer
Греач на огледало
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Фарови за магла
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2021-12-14
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
туристички автобус MERCEDES-BENZ Torino MERCEDES-BENZ Torino 79.000 € Туристички автобус 2014-03 273000 км Чехија, Praha