Огласот Туристички автобус IVECO Magelys е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
туристички автобус IVECO ROSERO/33+1/AC IVECO ROSERO/33+1/AC 69.000 € Туристички автобус 01/2016 205000 км Хрватска, Sveti Martin na Muri
туристички автобус IVECO Magelys
Продадено
туристички автобус IVECO Magelys
туристички автобус IVECO Magelys слика 2
туристички автобус IVECO Magelys слика 3
туристички автобус IVECO Magelys слика 4
туристички автобус IVECO Magelys слика 5
туристички автобус IVECO Magelys слика 6
туристички автобус IVECO Magelys слика 7
туристички автобус IVECO Magelys слика 8
туристички автобус IVECO Magelys слика 9
1/9
Марка IVECO
Модел Magelys
Тип туристички автобус
Година на производство 2013
Прва регистрација 2014-04-14
Километража 300000 км
Седишта 51(49+1+1)
Нето тежина 13700 кг
Вкупна тежина 18000 кг
Локација Хрватска Hrvatski Leskovac
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот Iveco2014
Можност за лизинг
Можно е купување на кредит
Опис
Број на врати 2
Багажник 10 м³
Вкупни димензии 12.25 м × 2.55 м × 3.6 м
Каросерија
Резервно тркало
Мотор
Марка Iveco
Тип линиски
Сила 388 кс (285 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 10308 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 5
EEV
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 6
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пневматски/пневматски
Предна оска 1
Големина на гуми 295/80/22,5
Сопирачки
EBS
Интрадер
Ентериер
DVD
TV/Video
Фрижидер
Микрофон 2
Монитор 2
Кабина
Авто греач Webasto
Клима уред
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахометар
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја зелен

Дополнителни информации — Туристички автобус IVECO Magelys

Хрватски
prvi vlasnik, uredno stanje
Туристички автобуси IVECO
Резултати од пребарување: 80 огласа
Прикажи
Претплати се