Туристички автобус IVECO NOGE Titanium

PDF
35.900 €
≈ 38.830 US$
Контактирајте го продавачот
Марка IVECO
Модел NOGE Titanium
Тип туристички автобус
Година на производство 02/2007
Километража 845000 км
Седишта 54+guia+cond
Вкупна тежина 18000 кг
Локација Шпанија barcelona
Датум на објавување фев 15, 2020
Autoline ID WQ17270
PDF
Опис
Вкупни димензии 12.2 м × 2.55 м × 3.65 м
Мотор
Марка Iveco C43
Тип линиски
Сила 430 кс (316 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 10308 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 3
Менувачи
Марка ZF
Тип рачен
Број на преноси 8
Ентериер
DVD
TV/Video
Излез во случај на опасност
Седиште за водичот
Наслони за глава
Наслони за раце
Прилагодливи седишта
Појаси за седишта
Фрижидер
Микрофон
Монитор 2
Индивидуално осветлување
Индивидуално воздушно ладење
Потребна ви е испорака? Пресметајте ја цената на достава до вашата земја
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Webasto
Патен компјутер
Контрола на клима
Авто радио CD
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Фарови за магла
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел
Дополнителни информации: Шпански
IVECO IRISBUS C-43, Noge Touring, Euro 3, 02/2007 (5 cursos) de 54pax+guia+cond. , doble luna, Webasto, convectores, retarder, cruise control, climatizador, cambio manual de 8 velocidades (palanca corta), cinturones homologados, radio-cd, DVD, microfono, 2 monitores TV., motor en perfectas condiciones, itv recién pasada (hasta junio), revisión tacografo recién pasada, recién PINTADO, tacografo digital.
Sistema de calefacción y climatización, recién revisados; el bus está listo para trabajar
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи