Туристички автобус HIGER KLQ6920Q

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/17
PDF
36.500 €
Нето цена
44.530 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка HIGER
Модел KLQ6920Q
Тип туристички автобус
Година на производство 12/2014
Прва регистрација 2017-07-06
Километража 147000 км
Седишта 35+1+1
Локација Италија
Датум на објавување мај 03, 2022
Autoline ID KE15597
Опис
Вкупни димензии 9.225 м × 2.45 м × 3.4 м
Каросерија
Резервно тркало
Носач на резервно тркало
Мотор
Марка Cummins ISB6.7E5250
Тип линиски
Сила 242 кс (178 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Зафатнина 6292.4 cм³
Потрошувачка на гориво 22 л/100км
Број на цилиндри 6
Евро Euro 5
Менувачи
Марка Allison
Тип автоматски
Број на преноси 6
Оски
Оски 2
Суспензија пневматски/пневматски
Дупли тркала
Големина на гуми 10R22,5(141/139M)S.D.
Состојба на гумите 70 %
Сопирачки дискови
Сопирачки
ABS
Интрадер
Ретардер
Ентериер
DVD
TV/Video
Излез во случај на опасност
Бар
Седиште за водичот
Меки седишта
Панорамски прозори
Наслони за глава
Наслони за раце
Прилагодливи седишта
Појаси за седишта
Фрижидер
Микрофон
Монитор
Автомат за кафе
Индивидуално осветлување
Индивидуално воздушно ладење
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Webasto
Патен компјутер
Клима уред
Пневматски седишта
Авто радио CD, MP-3
Греач на огледало
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Помошни фарови
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
AdBlue резервоар 30 л
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел
Дополнителни информации
Италијански
PULLMAN IN OTTIMO STATO, COME NUOVO.
VENDITA PER SOSTITUZIONE CON BUS 50 POSTI.
ACCESSORI: TV, FRIGO BAR, SEDILI RECLINABILI E ALLARGABILI CON AGGIUNTA DI GUIDE PER REGOLZIONE DISTANZA, IMPIANTO 220V CON INVERTER 2KW CON PRESE RICARCA CELLULARI.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
туристички автобус SETRA S 516 HD/2 SETRA S 516 HD/2 185.000 € Туристички автобус 04/2014 350000 км Италија, Bussolengo (VR)
туристички автобус MAN Lion's Coach R08 MAN Lion's Coach R08 115.000 € Туристички автобус 06/2014 168800 км Италија, termoli
туристички автобус MAN Lion's Coach MAN Lion's Coach 70.000 € Туристички автобус 03/2013 234000 км Италија, termoli
туристички автобус NEOPLAN Cityliner NEOPLAN Cityliner 134.000 € Туристички автобус 2015-10 95000 км Италија, varese
туристички автобус NEOPLAN Cityliner NEOPLAN Cityliner 87.000 € Туристички автобус 04/2013 305000 км Италија, varese
туристички автобус TEMSA Tourmal TEMSA Tourmal 30.000 € Туристички автобус 2009 205000 км Италија, varese