Телескопски натоварувач LIEBHERR TL 435 13

PDF
25.900 €
Нето цена
≈ 28.840 US$
Контактирајте го продавачот
Марка LIEBHERR
Модел TL 435 13
Тип телескопски натоварувач
Работни часови 9565 м/ч
Носивост 3500 кг
Нето тежина 9800 кг
Вкупна тежина 13300 кг
Висина на подигање 13 м
Локација Германија Regensburg
Датум на објавување мај 22, 2020
Каталошки број на продавачот 19063735
PDF
Мотор
Гориво дизел
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Големина на гуми 455/70 R 24
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации: Англиски Германски
- Fahrzeug-Ident-Nummer: VAUZ0907EZT010011, Tragkraft: 3.500 kg, Hubhohe: 13.000 mm, Einsatzgewicht: ca. 9.800 kg, Betriebsgewicht: 13.000 kg - - Hydraulischer Schnellwechsler, 3-ter Steuerkreis, Pratzenabstutzung - Frontabstutzung hydraulisch, Abschleppkupplung, Zinkenlange: 1.100 mm - - Bereifung: 455/70 R 24 (17,5/70 R 17,5) - vorne 25 mm hinten 22 mm -
Cabin
Head guard
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи