Пумпа за бетон PUTZMEISTER M42 MAN TGS 41.400 EURO5 2012 YEAR

PDF
€ 158.000
Нето цена
≈ US$ 179.930
€ 186.440
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка PUTZMEISTER
Тип пумпа за бетон
Година на производство 04/2012
Прва регистрација 2012-04-01
Километража 137000 км
Работни часови 5587 м/ч
Локација Турција Balıkesir
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 1
PDF

Опис

Марка на пумпа за бетон Putzmeister
Висина на подигање на бетон 42 м
Број на делови на пумпа за бетон 5
Резервоар за вода 1000 л
Притисок 85 бар
Капацитет 160 m3/ч
Тип на кабина ClassicSpace
Резервоар за гориво 350 л
Мотор
Марка MAN 400
Тип линиски
Сила 294 kW (400 кс)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Потрошувачка на гориво 30 л/100км
Број на цилиндри 6
Филтер за дизел честички
Менувачи
Марка MAN
Тип рачен
Број на преноси 16
Оски
Оски 4
Оскина конфигурација 8x4
Суспензија пружина/пружина
Дополнителна опрема
AdBlue резервоар 100 л
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Техничкиот преглед важи до 2020
Опис
VIN 1
Боја бел
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност

Слични огласи