Приградски автобус MAN SYTER/ STARTER/ KLIMA

PDF
10.900 €
Нето цена
≈ 12.010 US$
13.407 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MAN
Модел SYTER/ STARTER/ KLIMA
Тип приградски автобус
Година на производство 11/2005
Километража 428000 км
Седишта 58
Локација Полска Działoszyce
Датум на објавување мај 22, 2020
Autoline ID RA22115
PDF
Мотор
Марка MAN D2866
Тип линиски
Сила 310 кс (228 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Зафатнина 310 cм³
Број на цилиндри 6
Менувачи
Марка ZF
Тип рачен
Број на преноси 6
Оски
Суспензија пневматски/пневматски
Сопирачки
ABS
Telma
Ентериер
Наслони за раце
Појаси за седишта
Индивидуално осветлување
Индивидуално воздушно ладење
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Webasto
Клима уред
Контрола на клима
Авто радио
Фарови за магла
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи