Нови полуприколка со ниска платформа Bull Trailers LAMASSU

PDF
Цена:
на барање
Контактирајте го продавачот
Марка Bull Trailers
Модел LAMASSU
Тип полуприколка со ниска платформа
Година на производство 2020
Носивост 61000 кг
Нето тежина 13000 кг
Вкупна тежина 74000 кг
Локација Бугарија Plovdiv
Датум на објавување сеп 15, 2020
Autoline ID VK21950
PDF
Каросерија
Шасија челична
Телескопска шасија
Оски
Марка ROR
Оски 4
Суспензија пневматски/пневматски
Управувачка оска
Големина на гуми 235/75
Сопирачки дискови
Сопирачки
EBS
Состојба
Состојба нов
Дополнителни информации: Италијански
AXLES
 12 ton ROR
 Drum brakes
 Pneumatic suspensions
 1st axle air-lifting
 3rd & 4th axle self-steering

CHASSIS

 Gross weight 74,000 kg – Pay load 61,000 kg - Tare 13,000 kg
 Made in high strength steel S 420 MC / S 700
 Total length 13000 mm
 Ramps 2400 x 800 mm operated by electro-pump
 6x2 Lashing rings 8.000 kg capacity placed on platform section
 Surface treatment: Sandblasting+ Primer + Finishing RAL color
 Tires 235/75 r 17.5 - Continental, steel rims

COMPONENTS

 Front landing gear 24,000 kg, SAF Hercules
 Rear landing gear manual foldable 40,000 kg static capacity
 Pneumatic valve for adjustment height of load + 120 mm / - 50 mm
 EBS 4S/2K, Knorr Bremse
 MultiLED II, Aspock


WARRANTY
- 2 years on components
- 5 years on chassis
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
Слични огласи
нови полуприколка со ниска платформа MAX Trailer MAX510-Z-2A-6.00-RM(Forst)-U
19
112.000 €
Полуприколка со ниска платформа
Суспензија пружина/пневматски Висина на петто тркало 1250 мм
Година 2020 Километража Носивост 34372 кг
Полска, Trzyciąż
нови полуприколка со ниска платформа MAX Trailer 100-N-6A-9.30
21
81.000 € Без ДДВ
Полуприколка со ниска платформа
Суспензија пружина/пневматски Висина на петто тркало 1280 мм
Година 2020 Километража Носивост 72635 кг
Полска, Trzyciąż
нови полуприколка со ниска платформа EMTECH 2.NNP-S
14
32.400 € Без ДДВ
Полуприколка со ниска платформа
Суспензија пневматски/пневматски Висина на петто тркало 950 мм
Година 2020 Километража Носивост 28300 кг
Полска, Szczerców
нови полуприколка со ниска платформа EMTECH 3.NNZ-S-1N (NH2P)
19
46.300 € Без ДДВ
Полуприколка со ниска платформа
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2020 Километража Носивост 37000 кг
Полска, Szczerców
нови полуприколка со ниска платформа EMTECH 3.NNP-S-1N
26
ВИДЕО
37.400 € Без ДДВ
Полуприколка со ниска платформа
Суспензија пневматски/пневматски Висина на петто тркало 1150 мм
Година 2020 Километража Носивост 38000 кг
Полска, Szczerców
нови полуприколка со ниска платформа EMTECH  3.NNZ-1R-1N (NA)
46
ВИДЕО
51.140 € Без ДДВ
Полуприколка со ниска платформа
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2020 Километража Носивост 35000 кг
Полска, Szczerców
нови полуприколка со ниска платформа EMTECH 2.NNT-1R-2H (CB)
33
ВИДЕО
88.000 € Без ДДВ
Полуприколка со ниска платформа
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2020 Километража Носивост 25000 кг
Полска, Szczerców
нови полуприколка со ниска платформа EMTECH 5.NNP-1R-3N (NA)
32
ВИДЕО
66.900 € Без ДДВ
Полуприколка со ниска платформа
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2020 Километража Носивост 62500 кг
Полска, Szczerców
нови полуприколка со ниска платформа EMTECH 1.NNZ-S (NHP)
20
29.800 € Без ДДВ
Полуприколка со ниска платформа
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2020 Километража Носивост 14700 кг
Полска, Szczerców
нови полуприколка со ниска платформа EMTECH 3.NNP-1R-1N (NA,NH)
28
43.900 € Без ДДВ
Полуприколка со ниска платформа
Суспензија пневматски/пневматски
Година 2020 Километража Носивост 36500 кг
Полска, Szczerców