Полуприколка со ниска платформа Broshuis Broshuis 5achs 2xtelescopierbar PAKKET

PDF
PDF
39.000 €
Нето цена
47.190 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка Broshuis
Тип полуприколка со ниска платформа
Година на производство 06/2001
Прва регистрација 2001-06-15
Носивост 76250 кг
Нето тежина 16250 кг
Вкупна тежина 92500 кг
Локација Белгија Grote-Brogel (Peer)
Датум на објавување 6.12.2023
Autoline ID QR27082
Опис
Вкупни димензии 25500 м × 2540 м × 900 м
Каросерија
Шасија челична
Кутија за алат
Носач на резервно тркало
Телескопска шасија
Оски
Марка BPW ECO
Оски 5
Суспензија пружина/пневматски
Управувачка оска
Дупли тркала
Големина на гуми 235/75 R 17.5
Состојба на гумите 75 % / 85 мм
Сопирачки барабан
Сопирачки
ABS
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Полуприколка со ниска платформа Broshuis Broshuis 5achs 2xtelescopierbar PAKKET

Германски
BROSHUIS (Farbe Rot)
Type : 5ABSD-68
Jahr : 2001
5 x BPW achse (4 achsen haben hydraulische zwangslenkung)
Luftfederung
MTM (30 km/h) : 92.500 Kg
Tarra : 16.250
Nutzlast : 76.250 KG
MTM (80 Km/h) : 75.000 kg
Tarra : 16.250 KG
Nutzlast : 58.750 KG
Reifen : 235/75 R 17.5 (Reifen zwischen 70% und 85% gut)
Ladeflache vorne : 3.900 mm
Ladeflache : 9.100 mm + 6.000 mm telescopierbar + 6.000 mm telescopierbar = 21.100 mm total
Breitte : 2.530 mm
Ladehöhe : 900 mm
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Doll Sanh 34.000 € Полуприколка со ниска платформа 1999 Германија, Ilmenau
Nooteboom uitschuifbaar, 3 stuurassen цена на барање Полуприколка со ниска платформа 2000 пневматски/пневматски Белгија, Wevelgem
Gheysen & Verpoort 11.850 € Полуприколка со ниска платформа 2000 пружина/пружина Белгија, Wingene