Полуприколка платформа Nooteboom OVB-48V,Zwangslenkung, telescopierbar bis 21,62 m

PDF
PDF
12.500 €
Нето цена
15.125 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка Nooteboom
Тип полуприколка платформа
Година на производство 05/1994
Прва регистрација 1994-05-26
Носивост 27460 кг
Нето тежина 10540 кг
Вкупна тежина 38000 кг
Локација Белгија Grote-Brogel (Peer)
Датум на објавување 30.11.2023
Autoline ID NF29420
Опис
Висина на петто тркало 1300 мм
Вкупни димензии 13670 м × 2500 м × 1450 м
Каросерија
Шасија челична
Целосна рамка на приколка
Носач на резервно тркало
Оски
Марка BPW
Оски 3
Суспензија пружина/пневматски
Управувачка оска
Дупли тркала
Големина на гуми 275/70 R 22.5
Состојба на гумите 70 %
Сопирачки барабан
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Полуприколка платформа Nooteboom OVB-48V,Zwangslenkung, telescopierbar bis 21,62 m

Германски
Nooteboom Platform auflieger
1 x telescopierbaar bis 21,62 m
Type : OVB-48VV
3 x BPW achse mit hydraulische zwangslenkung
LUFT federung
Lange : 13.670 mm + 7.950 mm telescopierbaar bis 21.620 mm
Breitte : 2.500 mm
Lade höhe : 1.450 mm
MTM : 38.000 Kg
Tarra : 10.540 Kg
Nutzlast : 27.460 Kg
Reifen 275/70 R22.5 (Bis 65% und 75% gut)
Erste zulassung : 26/05/1994
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

EKW AVEC GRUE COULISSANT 9.950 € Полуприколка платформа 1995-03-17 26370 кг Белгија, HARCHIES (BERNISSART)
Van Hool PLATEAU 2.850 € Полуприколка платформа 1994 пневматски/пневматски Белгија, Wingene
Samro 4.850 € Полуприколка платформа 1993 пневматски/пневматски Белгија, Wingene
Samro PLATEAU 4.850 € Полуприколка платформа 1993 пневматски/пневматски Белгија, Wingene
RENDERS PLATEAU 2.850 € Полуприколка платформа 1993 пружина/пружина Белгија, Wingene