Полуприколка платформа Faymonville Plateau auflieger; 7,5 m ausziehbar, zwangslenkung, liftachse

PDF
PDF
7.000 €
Нето цена
8.470 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка Faymonville
Модел Plateau auflieger; 7,5 m ausziehbar, zwangslenkung, liftachse
Тип полуприколка платформа
Година на производство 06/1995
Прва регистрација 1995-06-06
Носивост 37000 кг
Нето тежина 11000 кг
Вкупна тежина 48000 кг
Локација Белгија Grote-Brogel (Peer)
Датум на објавување 30.11.2023
Autoline ID BM19849
Опис
Вкупни димензии 13.73 м × 2.5 м × 1.35 м
Каросерија
Шасија челична
Резервно тркало
Носач на резервно тркало
Оски
Марка BPW
Оски 3
Суспензија пружина/пневматски
Големина на гуми 385/65 R 22.5
Состојба на гумите 70 %
Сопирачки барабан
Сопирачки
ABS
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Полуприколка платформа Faymonville Plateau auflieger; 7,5 m ausziehbar, zwangslenkung, liftachse

Германски
Faymonville
Plateau auflieger, telescopierbar bis 21.280 mm
Type : SPZ-3A
3 x BPW achse mit letze 2 achse mit hydraulische lenkung
1 Ste achse liftachse
Luftfederung
Länge : 13.730 mm + telescopierbar mit 7.550 mm bis 21.280 mm
Breitte : 2.500 mm
Ladehöhe : 1.450 mm
Reifen : 385/65 R 22.5 (65% bis 75% gut)
MTM : 48.000 Kg
Tarra : 11.000 Kg
Nutzlast : 37.000 Kg
Erste zulassung : 08/06/1995
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Blumhardt ZK 5826 6.000 € Полуприколка платформа 1995 Белгија, ST.VITH
Samro PLATEAU 4.850 € Полуприколка платформа 1993 пневматски/пневматски Белгија, Wingene
Samro 4.850 € Полуприколка платформа 1993 пневматски/пневматски Белгија, Wingene
Samro PLATEAU 4.850 € Полуприколка платформа 1993 пневматски/пневматски Белгија, Wingene
Samro PLATEAU 4.850 € Полуприколка платформа 1993 пневматски/пневматски Белгија, Wingene