Нови патничко комбе MERCEDES-BENZ Sprinter 516

PDF
46.000 €
Нето цена
≈ 51.097 US$
54.740 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел Sprinter 516
Тип патничко комбе
Година на производство 06/2019
Седишта 21
Локација Романија Galati
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID AM19159
PDF
Мотор
Марка Daimler-Benz
Сила 120 кс (88 kW)
Гориво дизел
Оски
Дупли тркала
Сопирачки
ABS
Моторна сопирачка
Ентериер
Седиште за водичот
Наслони за глава
Наслони за раце
Прилагодливи седишта
Појаси за седишта
Индивидуално осветлување
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Webasto
Патен компјутер
Контрола на клима
Авто радио
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Ограничувач на брзина
Помошни фарови
Потребна ви е испорака? Пресметајте ја цената на достава до вашата земја
Дополнителна опрема
Алуминиумски фелни
Состојба
Состојба нов
Опис
Боја бел
Дополнителни информации: Романски
Mercedes Sprinter 516 CDI Categoria III
●19+1+1 locuri;
●geamuri termopan Nira 105 fumurii;
●amenajare interioară: scaune SEGE cu logo;
●cală de bagaje normală;
●pod în amfiteatru scurt, iluminat cu LED;
●tubulatură cu iluminare LED bicolor;
●scară adancita iluminată LED;
●casetofon, microfon;
●încălzitor Webasto 2 kW;
●aer condiționat Webasto 12 kW.

Pentru detalii referitoare la preț sau alte informații, ne puteți scrie la adresa de e-mail vanzari@ceminibus.ro sau puteți apela următoarele numere de telefon:
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи