Нови патничко комбе MERCEDES-BENZ Sprinter 516

PDF
49.900 €
Нето цена
≈ 55.429 US$
59.381 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел Sprinter 516
Тип патничко комбе
Година на производство 2019
Седишта 21
Вкупна тежина 5000 кг
Нето тежина 3300 кг
Локација Романија
Датум на објавување дек 29, 2019
Autoline ID AJ18438
PDF
Опис
Вкупни димензии должина - 7367 м
Каросерија
Автоматска кука за влечење
Мотор
Марка Mercedes Benz
Тип линиски
Сила 163 кс (120 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Вбризгувач на гориво
Зафатнина 2143 cм³
Број на цилиндри 4
Евро Euro 6
Менувачи
Марка Mercedes-Benz
Тип рачен
Број на преноси 6
Оски
Оскина конфигурација 4x2
Дупли тркала
Сопирачки дискови
Сопирачки
ABS
EBD
Моторна сопирачка
Ентериер
Излез во случај на опасност
Седиште за водичот
Меки седишта
Панорамски прозори
Наслони за глава
Наслони за раце
Прилагодливи седишта
Појаси за седишта
Индивидуално осветлување
Индивидуално воздушно ладење
Потребна ви е испорака? Пресметајте ја цената на достава до вашата земја
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Токи-воки
Авто греач Webasto
Воздушно перниче
Патен компјутер
Имобилизатор
Клима уред
Контрола на клима
Авто радио CD, MP-3
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Ограничувач на брзина
Сончев покрив
Сигнални сирени
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
AdBlue резервоар
Состојба
Состојба нов
Опис
Боја бел
Дополнителни информации: Романски
Visit our stand in Bruxelles at Busworld exhibition from 18 to 23 October !
You can find us there in Hall 3, stand number 302 !

Mercedes Benz Sprinter 516 - new model 907


NEW Minibus 19+1+1 places
MODEL YEAR 2019


thermal and sound insulation passenger cabin
seats VIP with armrest, 3 points seat belts, backrest adjustable
Wood flooring TEGO cover with linoleum traffic
auxiliary heating Webasto
Air conditioning Webasto 14 kW for the passangers
usb charger for all passanger
deep luggage racks
LED lamps on the ceiling
curtains for every window
Hammer for emergency exits and inscriptions
MP3 player
panoramic glass sunroof security
Handrail and handle on a machine column for easy access
DVD and roof monitor

Mercedes Benz Sprinter 516 automatic - 53.000 euro
Mercedes Benz Sprinter 516 automatic + driver AC - 54.500 euro
Mercedes Benz Sprinter 519 - 55.000 euro
Mercedes Benz Sprinter 519 automatic - 57.000 euro
Mercedes Benz Sprinter 519 automatic + driver AC - 58500 euro

Body extension 40 cm, maximum 22+1+1 seats - 8000 euro
Electrical turistical door - 3000 euro
More extra....


2 year waranty (no limit of km)

We produce minibuses up to 22+1+1 seats, with EUROPEAN TYPE APPROVAL


We use only the best materials !!!

We can arange transport by platform anywhere for good prices, for example for Germany the transport cost is arround 1500 euro!DISCOUNTS AND SPECIAL PRICES FOR DEALERS !!!!!


We speak English and Romanian !!!
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи