Можеби ќе ве интересира
Затвори
Нови MERCEDES-BENZ Sprinter IDILIS 516,  22+1+1  *COC* 5500 kg*  prolonged with 50c
Нови MERCEDES-BENZ Sprinter IDILIS 516, 22+1+1 *COC* 5500 kg* prolonged with 50c
53.500 €
Нови MERCEDES-BENZ Sprinter 519 Bavaria Vip Shuttle New Vehicle COC
Нови MERCEDES-BENZ Sprinter 519 Bavaria Vip Shuttle New Vehicle COC
59.900 €
Нови MERCEDES-BENZ 519 *coc* 5500kg* 13seats +13standing+1driver+1wheelchair
Нови MERCEDES-BENZ 519 *coc* 5500kg* 13seats +13standing+1driver+1wheelchair
цена на барање
Нови MERCEDES-BENZ SPRINTER 519 BAVARIA TRANSFER XL 24 SEATS COC, New Vehicle
Нови MERCEDES-BENZ SPRINTER 519 BAVARIA TRANSFER XL 24 SEATS COC, New Vehicle
59.900 €
Нови MERCEDES-BENZ Sprinter 519 Bavaria Panorama Shutlle, New vehicle, COC
Нови MERCEDES-BENZ Sprinter 519 Bavaria Panorama Shutlle, New vehicle, COC
65.900 €
MERCEDES-BENZ Sprinter 516
MERCEDES-BENZ Sprinter 516
52.000 €

Нови патничко комбе MERCEDES-BENZ IDILIS 516 19+1+1 *COC* 5500kg * Ready for delivery

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/20
PDF
51.500 €
Нето цена
61.285 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел IDILIS 516 19+1+1 *COC* 5500kg * Ready for delivery
Тип патничко комбе
Година на производство 2021
Километража 10 км
Седишта 19+1+1
Вкупна тежина 5500 кг
Локација Романија BUCURESTI
Датум на објавување окт 13, 2021
Autoline ID TL17478
Мотор
Марка Mercedes Benz 516
Тип линиски
Сила 160 кс (118 kW)
Гориво дизел
Турбо
Зафатнина 2200 cм³
Број на цилиндри 4
Евро Euro 6
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 6
Сопирачки
ABS
EBD
Ентериер
Прилагодливи седишта
Појаси за седишта
Микрофон
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Токи-воки
Воздушно перниче
Патен компјутер
Имобилизатор
Контрола на клима
Авто радио CD, MP-3
Тахограф
Електрично подигање на стакла
Централна брава
Ограничувач на брзина
Сигнални сирени
Штитник од сонце
Состојба
Состојба нов
Опис
Боја бел
Дополнителни информации
Романски
We are a factory for minibuses and we make every month around 20 minibuses: Sprinter VIP/22+1+1/19+1+1/16+1+1
For all our vehicles you receive European APPROVAL no.
M2: e6*2007/46*0332*00, e6*2007/46*0332*01, e6*2007/46*0332*02, e6*2007/46*0332*03
M3:e6*2007/46*0471*00, e6*2007/46*0471*01
ISO9001/ ISO14001
-oferta cu echipare 19+1+1 locuri, Mercedes Sprinter IDILIS 5000 kg.
-OFFER OF EQUIPMENT 19 + 1 + 1 seats, Mercedes Sprinter 5000 kg.

CATEGORIA II
-Trapa iesire de siguranta din sticla dimensiuni 60cm/75cm
Izolare termica si fonica a habitaclului
-Echipare cu 19+1 scaune, omologate M2 de RAR, tapiterie din plus auto cu cotiere rabatabile spre culoar si centuri de siguranta 3 puncte . Intrare pe usa din fata.
-Montaj set geamuri panoramice
-Amenajare podea pentru montaj scaune si acoperire podea cu material antiderapant rezistent la uzura in ton cu capitonajul interior
-Confectionat structura de rezistenta (stalpi) in interiorul habitatului
-Capitonaj interior cu piele ecologica (mocheta)
-Montat instalatie de iluminare independenta de instalatia masinii in compartimentul
pasageri, lampi cu led la tubulatura, plafon, laterale pasageri, podea
-Montat perdele la fiecare geam in compartimentul pasageri
-Montat bare de sprijin la urcare
- Cu Incalzitor Webasto Eberspacher 2Kw
-cala de bagaje cu spatii destinate depozitarii bagajelor pentru calatori
-Aer conditionat Yilkar putere 12kw (3 ventilatoare) garantie 2 ani
-Tubulatura de aer conditionat cu lampi individuale, boxe pentru
fiecare rand de scaune si suport de bagaje usoare
-Ciocane, inscriptionari si ideograme conform regulamentelor RAR in vigoare
-USB pentru fiecare pasager destinat incarcarii dispozitivelor
-Radio/CD/USB/aux
-bari si bandouri vopsite
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи