Нови патничко комбе MERCEDES-BENZ 519 *coc 5500kg* 15seats +14standing+1driver

PDF
72.000 €
Нето цена
≈ 84.550 US$
85.680 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел 519 *coc 5500kg* 15seats +14standing+1driver
Тип патничко комбе
Година на производство 2020
Километража 10 км
Седишта 15seats+14 standing+
Локација Романија BUCURESTI
Датум на објавување јул 30, 2020
Autoline ID FQ22222
PDF
Опис
Вкупни димензии должина - 7867 м, широчина - 2020 м
Резервоар за гориво 75 л
Мотор
Марка Daimler-Benz
Тип V-облик
Сила 190 кс (140 kW)
Гориво дизел
Турбо
Зафатнина 3000 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 6
Филтер за дизел честички
Менувачи
Марка Mercedes-Benz
Тип рачен
Број на преноси 7
Оски
Дупли тркала
Сопирачки
ABS
EBD
EBS
Ентериер
Меки седишта
Прилагоден за инвалиди
Појаси за седишта
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Eberspächer
Воздушно перниче
Патен компјутер
Контрола на клима
Греач на огледало
Тахограф
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Ограничувач на брзина
Сигнални сирени
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
AdBlue резервоар 25 л
Состојба
Состојба нов
Опис
Боја бел
Дополнителни информации: Романски
We are a factory for minibuses and we make every month around 20 minibuses: Sprinter VIP/22+1+1/19+1+1/16+1+1
Microbuz Mercedes City 15 locuri+1sofer+14 locuri in picioare/ 15 scaune+11 in picioare+1 sofer+1 wc
Mercedes Sprinter 516 15 SEAT +1 WC+11 STANDING +1 driver /15 seat+14 standing+1 driver
Prolonged with 50 cm from steel and with one single panel fiber on back
Maximum allowable total weight: 5500 kg
Max power: 140 kW (190 HP)
Capacity engine:3000cm
Color: White
GD8 ECO Gear 360 6-speed manual transmission
COC European for every car
Thermal and acoustic insulation of the cabin with mineral wool with a thickness of 10 cm.
Equipment with 15 seats
Eberspacher heater mounted webasto
Air conditioning mounted ,
.Right front glass double door electric,
driver's seat in the same material with seats
Dome dressed(above the driver seat)
MBUX
Stainless steel wheel covers set (4 pieces)
Side skirt
cover AC painted
Front bumper, side mouldings(original), back bumber painted
Panel with led in front at head for to show the destination
Dark windows
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи