Палетен вилушкар LINDE L 14 i/372-03

PDF
6.850 €
Нето цена
≈ 7.688 US$
Контактирајте го продавачот
Марка LINDE
Модел L 14 i/372-03
Тип палетен вилушкар
Година на производство 2015
Работни часови 516 м/ч
Носивост 1400 кг
Нето тежина 1213 кг
Висина на подигање 3824 м
Локација Германија Friedberg-Derching
Датум на објавување јун 26, 2020
Каталошки број на продавачот 314220
PDF
Опис
Должина на вилушка 1.15 м
Вкупни димензии 1.95 м × 0.8 м × 2.44 м
Мотор
Гориво електро
Состојба
Состојба половни
Опис
VIN 314220
Дополнителни информации: Германски
Center Gravity: 0 m
Free Lift: 0.15 m
Battery Voltage: 24 v
Battery Capacity: 250 A/h
Battery Year: 2015
Tires Chain Info: Antriebsrad Vollgummi, Lastrollen Polyurethan tandem
Battery Model: 24V 2 PzS 250Ah 2015
Tyre Wear: Antriebsrad Vollgummi, Lastrollen Polyurethan tandem
Masttyp: Simplex
Ladegerät extern
Initialhub
Gabelausführung 560 / 1150 mm
Lastrollen: Tandem Poly
LiftSpeedBooster
SoftLanding
Durchgreifschutz Polycarbonat
Batterie Hersteller: AIM
Batterie Kapazitaet: 250Ah
Ladegeraet Hersteller
Battery
Battery Charger
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи