Мотор FORD T8MA за комбе FORD KUGA

Цена:
преговара
Контактирајте го продавачот
Тип мотор
Година на производство 2017
Километража 10950 км
Локација Белгија TEMPLOUX
Датум на објавување апр 13, 2019
Autoline ID NA17815
PDF
Опис
Сила на мотор 180 кс
Број на цилиндри 4
Тип на мотор линиски
Турбо
Гориво дизел
Зафатнина на мотор 2000 cм³
Број на вентили 16
Мотор
Сила 180 кс (132 kW)
Турбо
Состојба
Состојба половни
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Контакти на продавачот