Мотор Detroit Diesel 638 за камион

PDF
PDF
3.500 €
Нето цена
4.165 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Тип мотор
Локација Романија BRASOV
Датум на објавување 30.11.2023
Autoline ID XF27496
Опис
Сила на мотор 180 кс
Број на цилиндри 6
Тип на мотор линиски
Турбо
Гориво дизел
Зафатнина на мотор 3800 cм³
Мотор
Сила 180 кс (132 kW)
Турбо
Состојба
Состојба нов

Дополнителни информации — Мотор Detroit Diesel 638 за камион

Англиски
New Turbo DETROIT DIESEL engine, 6 cilinders, 3800ccm, 160hp, with all that you see in pictures attached.
3500 euro + VAT
Motor Turbo Diesel NOU marca DETROIT DIESEL 638, în 6 cilindri, 160 cp, 3800cmc, cu anexele ce se văd în pozele atașate.
3500 Euro + tva
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи