Машина за дупчење MASSENZA Prim 100

PDF
Цена:
на барање
Контактирајте го продавачот
Марка MASSENZA
Модел Prim 100
Тип машина за дупчење
Година на производство 1994
Локација Италија SPELLO (PG)
Датум на објавување мај 22, 2020
Autoline ID LZ17591
PDF
Опис
Длабочина на копање 500 м
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел
Дополнителни информации: Англиски Француски
MASSENZA PRIM 100
Mounted on Magirus 6x6, 1980
YOM 1994
With mud pump on board, Ballerini 7x8, 2000 lit – 60 b
Travel of the drilling head 6 m
Max depth 500 m
With a compressor Atlas Copco XRHS 506
Yom 2008
30.000 lit/20 b
MASSENZA PRIM 100
Montée sur Magirus 6x6, 1980
Année fabrication 1994
Avec la pompe à boue montée au bord Ballerini 7x8, 2000 lit – 60 b
Course 6 m
Max profondité 500 m
Avec le compresseur Atlas Copco XRHS 506
Année fabrication 2008
30.000 lit/20 b
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи