Огласот Камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион за ѓубре Scania P320 €5 Scania P320 €5 25.800 € Камион за ѓубре 06/2012 277000 км Полска, Nysa
камион за ѓубре Scania P320 Scania P320 89.000 € Камион за ѓубре 2017 98714 км Германија, Sottrum
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments
Продадено
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 2
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 3
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 4
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 5
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 6
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 7
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 8
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 9
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 10
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 11
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 12
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 13
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 14
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 15
камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments слика 16
1/16
Марка Scania
Модел P270 6x2, two compartments
Тип камион за ѓубре
Прва регистрација 2006-02
Километража 271971 км
Зафатнина 18 м³
Вкупна тежина 27000 кг
Локација Норвешка Langhus
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID XQ33622
Опис
Марка на каросерија Norba
Начин на истовар задна
Вкупни димензии должина - 880 м, широчина - 250 м
Резервоар за гориво 300 л
Каросерија
Димензии на каросерија должина - 690 м
Кутија за алат
Носач на резервно тркало
Мотор
Тип V-облик
Сила 270 кс (198 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Зафатнина 9300 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 3
Менувачи
Марка Allison
Тип автоматски
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x2
Суспензија пневматски/пневматски
Меѓуоскино растојание 3.3 мм
Големина на гуми 315/80R22.5
Состојба на гумите 30 %
Сопирачки дискови
Предна оска 1
Големина на гуми 315/80R/22.5
Состојба на гумите 25 %
Сопирачки диск
Втора оска 1
Големина на гуми 315/80R/22.5
Состојба на гумите 30 %
Сопирачки диск
Сопирачки
ABS
EBD
EBS
Моторна сопирачка
Хидраулични уреди за сопирање со складирана енергија
Кабина
Тип Comfort
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Webasto
Патен компјутер
Имобилизатор
Пневматски седишта
Греач за седишта
Греач на огледало
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Алармен систем
Централна брава
Ограничувач на брзина
Помошни фарови
Сончев покрив
Прилагодувач на зрак на фарови
Сигнални сирени
Спојлери
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја портокалов, металик

Дополнителни информации — Камион за ѓубре Scania P270 6x2, two compartments

Англиски
SCANIA P270 6x2, with 2 compartments garbadge bin, full air suspension.