Огласот Камион за транспорт на возила SCANIA Eurolohr + приколка за транспорт на возила е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион за транспорт на возила SCANIA Eurolohr + приколка за транспорт на возила
Продадено
1/20
43.500 €
Нето цена
Марка SCANIA
Модел Eurolohr
Тип камион за транспорт на возила
Година на производство 2015
Прва регистрација 2015-02
Километража 822440 км
Број на автомобили 10
Нето тежина 16491 кг
Вкупна тежина 37000 кг
Локација Полска Ligota Polska
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID WZ26119
Камион SCANIA Eurolohr
Марка SCANIA
Модел Eurolohr
Тип камион за транспорт на возила
Година на производство 02/2015
Прва регистрација 2015-02
Километража 822440 км
Број на автомобили 3
Нето тежина 8191 кг
Вкупна тежина 18000 кг
Опис
Марка на каросерија Lohr
Модел Eurolohr
Резервоар за гориво 2 единици, 1400 л (700 л + 700 л)
Каросерија
Резервно тркало
Кутија за алат
Автоматска кука за влечење
Носач на резервно тркало
Мотор
Тип линиски
Сила 410 кс (301 kW)
Зафатнина 12742 cм³
Потрошувачка на гориво 30 л/100км
Број на цилиндри 6
Евро Euro 6
Филтер за дизел честички
Менувачи
Тип автоматски
Број на преноси 12+2
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пневматски/пневматски
Дупли тркала
Големина на гуми 315/60r22.5
Состојба на гумите 60 %
Сопирачки дискови
Сопирачки
ABS
EBS
Интрадер
Моторна сопирачка
Кабина
Место за спиење
Хидрауличен серво управувач
Токи-воки
Авто греач Webasto
Воздушно перниче
Патен компјутер
Имобилизатор
Клима уред
Контрола на клима
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио MP-3
Греач на огледало
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Алармен систем
Централна брава
Ограничувач на брзина
L-пакет
Помошни фарови
Сончев покрив
Прилагодувач на зрак на фарови
Сигнални сирени
Спојлери
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
PTO
Блокада на диференцијал
AdBlue резервоар 120 л
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2021-11-08
Приколка за транспорт на возила LOHR Eurolohr
Марка LOHR
Модел Eurolohr
Тип приколка за транспорт на возила
Година на производство 07/2006
Прва регистрација 2006-07-14
Број на автомобили 7
Нето тежина 8300 кг
Вкупна тежина 19000 кг
Опис
Марка на каросерија Lohr
Модел Eurolohr
Каросерија
Шасија челична
Резервно тркало
Кутија за алат
Носач на резервно тркало
Оски
Марка BPW
Оски 2
Суспензија пневматски/пневматски
Дупли тркала
Големина на гуми 245/70r17.5
Состојба на гумите 50 %
Сопирачки барабан
Сопирачки
ABS
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2021-12-08
Дополнителни информации
Полски
Scania G 410 Autotransporter Eurolohr - kompletny zestaw do przewozu samochodów , pierwszy własciciel , serwisowany na bierząco w serwisach Scania . Samochód w full opcja kupiony w salonie Scania w Polsce . Sprawny technicznie , Cały czas jeżdzi w ruchu międzynarodowym po UE . Gotowy do pracy od zaraz bez dodatkowych nakładów finansowych. Więcej informacji tel +48601560776
Слични огласи