Камион за транспорт на возила RENAULT PREMIUM 370

PDF
€ 10.000
Нето цена
≈ US$ 11.144
Контактирајте го продавачот
Марка RENAULT
Модел PREMIUM 370
Тип камион за транспорт на возила
Година на производство 06/2006
Прва регистрација 2013-06-02
Километража 445000 км
Број на автомобили 1
Носивост 9100 кг
Вкупна тежина 18000 кг
Локација Хрватска Pula
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 1
PDF

Опис

Марка на каросерија Kassbohrer
Модел autotransporter
Нето тежина 8900 кг
Вкупни димензии 10300 м × 2500 м × 2700 м
Резервоар за гориво 600 л
Каросерија
Димензии на каросерија 8000 м × 2500 м × 980 м
Резервно тркало
Кутија за алат
Автоматска кука за влечење
Носач на резервно тркало
Мотор
Марка Renault linijski
Тип линиски
Сила 362 кс (266 kW)
Гориво дизел
Турбо
Зафатнина 11116 cм³
Потрошувачка на гориво 25 л/100км
Број на цилиндри 6
Број на вентили 12
Евро Euro 3
Филтер за дизел честички
Менувачи
Марка ZF
Тип рачен
Број на преноси 16
Оски
Марка BPW
Оски 2
Оскина конфигурација 4x4
Суспензија пневматски/пневматски
Меѓуоскино растојание 5650 мм
Дупли тркала
Големина на гуми 315x65x22,5
Состојба на гумите 50 % / 12 мм
Сопирачки дискови
Сопирачки
ABS
Ретардер
Кабина
Тип ClassicSpace
Место за спиење 2
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Webasto
Воздушно перниче
Клима уред
Пневматски седишта
Греач за седишта
Греач на огледало
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Ограничувач на брзина
L-пакет
Сигнални сирени
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2019-06-02
Опис
VIN VF622AVA000109076
Боја жолт

Дополнителни информации:

Босански
Vozilo je ispravno za registraciju.
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
captcha
Напиши
Повикајте

Слични огласи