Камион за транспорт на возила RENAULT Gamme D

PDF
49.000 €
Нето цена
≈ 55.250 US$
Контактирајте го продавачот
Марка RENAULT
Модел Gamme D
Тип камион за транспорт на возила
Прва регистрација 2015
Километража 168200 км
Носивост 6400 кг
Нето тежина 7610 кг
Вкупна тежина 14000 кг
Локација Франција Rennes CEDEX 9
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 1LVA556
PDF
Опис
Вкупни димензии должина - 9 м, широчина - 2.55 м
Мотор
Сила 210 кс (154 kW)
Евро Euro 6
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пневматски/пневматски
Големина на гуми 285/70 R19.5
Предна оска 1
Состојба на гумите 60 %
Задна оска 1
Состојба на гумите 50 %
Сопирачки
ABS
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Клима уред
Темпомат
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел
Дополнителни информации: Француски
Etat: occasion
Pays: FRANCE
Constructeur: Renault
Puissance fiscale: 18
Essieux (Marque): Renault 4x2
Pays (gamme): FRANCE
PTRA: 17.5 Tonnes
Date de dernière visite Controlographe: 05/05/2020
Date de dernier passage aux mines: 03/05/2020
Fin de validité Mines: 03/05/2021
Empattement: 5.9 mètres
Surface: 22.95 m²
Dimensions: 9.00 X 2.55
euro: Renault Euro 6
D14.210 CV DAY CAB
210 DTI 5 EURO 6
BOITE OPTITRONIC
CABINE DAY CAB
3 PLACES
PACK ELECTRIQUE
PLATEAU PORTE MATERIELS ou MOBIL HOME
4 rampes ALU
BEQUILLES HYDRAULIQUE AV
TREUIL HYDRAULIQUE
ELARGISSEURS POUR CONVOI exceptionnel
ENTRETIEN SELECTION
GARANTIE STANDART Moteur + Boite + Pont 12 Mois ou 80 000Kms
Bluetooth
Garage
Constructeur
Fermeture centralisée
Ordinateur de bord
Rétroviseurs électriques
Rétroviseurs électriques chauffants
Siège à suspension
Téléphone
Coffre
Gyrophare
Régulateur de vitesse
Prise de mouvement
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи