Камион за транспорт на возила MAN TGL 12.210 Darus Járműszállító hidroplató + r + cs

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/32
PDF
64.500 €
Нето цена
81.915 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MAN
Тип камион за транспорт на возила
Година на производство 2006
Километража 127000 км
Носивост 4215 кг
Нето тежина 7775 кг
Вкупна тежина 11990 кг
Локација Унгарија Budapest
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот MOM1334
Опис
Резервоар за гориво 150 л
Каросерија
Димензии на каросерија 9.1 м × 2.4 м × 3.28 м
Автоматска кука за влечење
Носач на резервно тркало
Мотор
Сила 205 кс (151 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 4580 cм³
Менувачи
Тип рачен
Сопирачки
ABS
Интрадер
Моторна сопирачка
Ретардер
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Патен компјутер
Клима уред
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио
Греач на огледало
Круз контрола (темпомат)
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Помошни фарови
Прилагодувач на зрак на фарови
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Алуминиумски фелни
Камион монтирани кран
Марка MKG
Модел HMK 102 TA3
Носивост 3900 кг
Висина на подигање 6.1 м
Загревање на гориво
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Унгарски
Azonosító: MOM1334 - Rendelhető - Km: 127.000 km - Darus Járműszállító hidroplató + rámpa + csörlő -
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи