Огласот Камион за транспорт на возила FORD F800 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион за транспорт на возила BE-COMBI 3500PLUS B BE-COMBI 3500PLUS B 21.950 € Камион за транспорт на возила 2015-01-01 1710 кг Холандија, Vuren
камион за транспорт на возила FORD F800
Продадено
1/6
Марка FORD
Модел F800
Тип камион за транспорт на возила
Година на производство 1986
Локација Холандија Stompetoren
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID UY18712
Мотор
Марка Cummins
Гориво дизел
Зафатнина 5900 cм³
Број на цилиндри 6
Менувачи
Марка Allison
Тип автоматски
Оски
Оски 2
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја портокалов
Дополнителни информации
Холандски
Ford F800 oprijwagen

Motor: 5,9l Cummins (6cil diesel)
transmissie: Allison automaat
kenteken: 88-BDV-1
Bouwjaar: 1986