Огласот Камион за шлепување Volvo FM9 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион за шлепување Volvo FM7 Volvo FM7 19.000 € Камион за шлепување 2000 1000000 км Финска, Muurame
камион за шлепување Volvo 480 Volvo 480 182.000 € Камион за шлепување 07/2006 190000 км Романија, SALAJ
камион за шлепување Volvo FM9
Продадено
камион за шлепување Volvo FM9
камион за шлепување Volvo FM9 слика 2
камион за шлепување Volvo FM9 слика 3
камион за шлепување Volvo FM9 слика 4
камион за шлепување Volvo FM9 слика 5
камион за шлепување Volvo FM9 слика 6
камион за шлепување Volvo FM9 слика 7
камион за шлепување Volvo FM9 слика 8
камион за шлепување Volvo FM9 слика 9
камион за шлепување Volvo FM9 слика 10
камион за шлепување Volvo FM9 слика 11
1/11
Марка Volvo
Модел FM9
Тип камион за шлепување
Година на производство 12/2003
Прва регистрација 2003-12-11
Километража 87000 км
Нето тежина 12000 кг
Вкупна тежина 26000 кг
Локација Латвија
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID MY37227
Опис
Макара
Вкупни димензии 1110 м × 255 м × 2.6 м
Резервоар за гориво 300 л
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Марка Volvo
Тип линиски
Сила 340 кс (250 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 9400 cм³
Потрошувачка на гориво 23 л/100км
Број на цилиндри 6
Евро Euro 3
Менувач
Тип I-Shift
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x2
Суспензија пневматски/пневматски
Големина на гуми 305x70x22,5
Кабина
Место за спиење
Хидрауличен серво управувач
Воздушно перниче
Авто радио
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Електрично подигање на стакла
Централна брава
Ограничувач на брзина
Помошни фарови
Сигнални сирени
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
PTO
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2024-10-16
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Камион за шлепување Volvo FM9

Летонски
Pārdodu evakuatoru pilna masa 26000kg, hidro laipas, hidrovinča, automats, i-shift, gultas vieta, piekare pilns gaiss, lafete 9000 x 2550mm-jauna būvēta, laipas 2500 x 750mm, 870t/km noskr. auto nav LV reģistrēts, cena ar reģistrāciju un TA