Камион за шлепување Scania 92m

PDF
PDF
8.900 €
Цена без ДДВ
10.769 €
Цена со ДДВ
Контактирајте го продавачот
Марка Scania
Модел 92m
Тип камион за шлепување
Година на производство 06/1986
Прва регистрација 1986
Километража 670000 км
Носивост 14550 кг
Вкупна тежина 25000 кг
Локација Латвија Rīga
Датум на објавување 7.2.2024
Autoline ID AZ37369
Мотор
Марка Scania 92
Тип линиски
Сила 280 кс (206 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 9000 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 1
Менувач
Марка Scania
Број на преноси 8+1
Оски
Марка SCANIA
Оски 3
Оскина конфигурација 6x2
Суспензија пружина/пружина
Дупли тркала
Големина на гуми 315/80
Предна оска 1
Состојба на гумите 30 % / 5 мм
Втора оска 1
Големина на гуми 315/80
Состојба на гумите 30 %
Задна оска 1
Големина на гуми 315/80
Состојба на гумите 30 %
Сопирачки
Хидраулични уреди за сопирање со складирана енергија
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Камион монтирани кран
Марка HMF
Модел 1200
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја зелен

Дополнителни информации — Камион за шлепување Scania 92m

Летонски
For sale Scania 92m
Truck evacuation vehicle
6x2
Cran HMF 1200

Contact me in watsapp покажи контакти
Delivery to Hamburg 1200 euro
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Volvo FL6 11 7.900 € Камион за шлепување 1987-01-05 310563 км Белгија, Bree
Scania 48.000 € Камион за шлепување 1988 Euro 2 Естонија, Tallinn
Scania R490 79.000 € Камион за шлепување 2015 627000 км Полска, Siedlce
Mercedes-Benz 814 5.880 € Камион за шлепување 1987-07 850000 км Германија, Sottrum