Огласот Камион за превоз на дрва MAN TGS 26.480 6x4 Darus rönkszállító Palfinger Epsilon M100Z79 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион за превоз на дрва MAN TGX 26.480 MAN TGX 26.480 60.000 € Камион за превоз на дрва 2014 654000 км Унгарија, Budapest
камион за превоз на дрва MAN TGS 26.480 6x4 Darus rönkszállító Palfinger Epsilon M100Z79
Продадено
1/28
60.000 €
Нето цена
76.200 €
Бруто цена
Марка MAN
Модел TGS 26.480 6x4 Darus rönkszállító Palfinger Epsilon M100Z79
Тип камион за превоз на дрва
Година на производство 2014
Километража 550836 км
Нето тежина 14600 кг
Вкупна тежина 26000 кг
Локација Унгарија Budapest
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот MOO534
Каросерија
Автоматска кука за влечење
Мотор
Сила 480 кс (353 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 12419 cм³
Евро Euro 6
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x4
Сопирачки
ABS
EBS
Интрадер
Ретардер
Кабина
Место за спиење
Хидрауличен серво управувач
Токи-воки
Авто греач
Патен компјутер
Клима уред
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио CD
Греач на огледало
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Помошни фарови
Сончев покрив
Прилагодувач на зрак на фарови
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Камион монтирани кран
Марка Palfinger
Модел EPSILON M100Z79
Година на производство 2014
Носивост 3100 кг
Висина на подигање 9.5 м
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја зелен, металик
Дополнителни информации
Унгарски
Azonosító: MOO534 - Rendelhető - Km: 550 836 km - Darus rönkszállító Palfinger Epsilon M100Z79 + szerelvénnyel -
A Pótkocsi szerelvény nem tartalmazza a vételár összegét.
Szerelvény nélkül az ára: 60.000 € nettó
Szerelvénnyel: 67.500 € nettó