Камион влекач SCANIA R 410 LA4x2MNA

PDF
26.000 €
≈ 28.640 US$
Контактирајте го продавачот
Марка SCANIA
Модел R 410 LA4x2MNA
Тип камион влекач
Година на производство 06/2014
Прва регистрација 2014-08
Километража 572459 км
Локација Романија Ciorogarla
Датум на објавување мај 22, 2020
Autoline ID TP20587
PDF
Опис
Резервоар за гориво 2 единици, 1370 л
Мотор
Марка DC13
Сила 410 кс (301 kW)
Евро Euro 6
Оски
Оски 2
Суспензија пружина/пневматски
Меѓуоскино растојание 3700 мм
Сопирачки дискови
Кабина
Авто греач
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Опис
VIN YS2R4X200E5359187
Дополнителни информации: Англиски
ID: 5359187
Scania Approved: No
Rear axle: R780, ratio 2,590, Single
Cab: High, Sleeper, AC, Left Hand Drive
Axle weight: 1st: 7500 kg 2nd: 11500 kg
Bogie weight: 0 kg
Tyres tread (mm): 1st axle: 0/0 2nd axle: 0/0 3rd axle: 0/0 4th axle: 0/0 5th axle: 0/0
Gearbox type: GRS905R, opticruise
euro: Euro 6 DPF
Communicator
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи