Камион влекач R 450 LA4x2MNA

PDF
50.500 €
≈ 55.630 US$
Контактирајте го продавачот
Тип камион влекач
Година на производство 06/2016
Прва регистрација 2016
Километража 534069 км
Вкупна тежина 18000 кг
Локација Шпанија San Fernando de Henares (Madrid)
Датум на објавување мај 22, 2020
Autoline ID QN20587
PDF
Опис
Резервоар за гориво 2 единици, 1250 л
Мотор
Марка DC13
Сила 450 кс (331 kW)
Евро Euro 6
Оски
Оски 2
Суспензија пружина/пневматски
Меѓуоскино растојание 3700 мм
Сопирачки дискови
Кабина
Авто греач
Фрижидер
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Опис
VIN YS2R4X20009211445
Боја црвен
Дополнителни информации: Шпански
ID: 9211445
Scania Approved: No
Rear axle: R780, ratio 2,590, Single
Cab: High, Sleeper, AC, Left Hand Drive
Axle weight: 1st: 7500 kg 2nd: 11500 kg
Bogie weight: 11500 kg
Tyres tread (mm): 1st axle: 0/0 2nd axle: 0/0 3rd axle: 0/0 4th axle: 0/0 5th axle: 0/0
tipo de caja de cambios: GRS905R, opticruise
euro: Euro 6 DPF
Communicator Enfriador auxiliar de cabina en techo
Calefactor auxiliar
Climatizador automático
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи